Важко знайти дачника, в якого б не було на ділянці цибулі. Втім, далеко не всім власникам цибулевих грядок вдається зберегти смачний врожай протягом зими. Причина – популярні помилки, які робить або робив на початку свого городнього шляху кожен із нас. Аби цибуля довго зберігалась, її потрібно не просто вчасно прибрати, але й правильно обрізати бадилля.
Як обрізати бадилля цибулі
Якщо пір’я цибулі до моменту збору не встигло пожовкнути, обрізати одразу його не можна. В такому разі овочі потрібно перенести під навіс та підсушити їх таким чином протягом 2-3 тижнів. За цей час зелене бадилля підсохне, а всі корисні елементи перейдуть у цибулини. Тільки після цього обрізайте пір’я та прибирайте корінці.
Коли ви дістали овочі із землі, потрібно уважно їх передивитись. Пошкоджені цибулини використовуйте в їжу одразу, їх зберігати довго не можна. Не потрібно також повністю видаляти кореневу мочку, адже так ви пошкодите дно цибулини. Залишайте коріння не менш як 5 мм. Якщо казати про довжину бадилля, то варто орієнтуватись на бажаний спосіб зберігання. Якщо ви – любитель плести коси, то не слід обрізати пір’я, воно в процесі засохне саме.
Якщо ж ви зберігаєте цибулю іншими способами, то потрібно залишити довжину не менш як 5 сантиметрів. Втім, бувалі городники радять залишати навіть від 7 до 10 сантиметрів. На думку експертів, цибуля з такою довжиною шийки буде зберігатись у рази краще та довше, а також не стане проростати в процесі.