Село гуде: кума Наталка розкрила таємницю “чорного золота”. Її компост змушує помідори рости, як на дріжджах

Як зробити компостну яму? Цим питанням задаються багато дачників, адже наближається холодна пора року, і потрібно підготувати добрива для своєї ділянки на наступний сезон.

Однак важливо облаштувати все так, щоб перетворити різні відходи на корисну органіку, а не на купу сміття. Як правильно все зробити?

Деякі дачники переконані, що ідеальним варіантом для компостної ями стане бетонна ємність. Кажуть, що так зручно збирати весь компост в одному місці, і нічого нікуди не витікає, що часто трапляється в інших випадках. Однак зводити таку споруду не рекомендується. Компост у бетонованій ямі може швидко закиснути, і використовувати його як добриво буде недоцільно. Усі корисні властивості такого компосту будуть втрачені, адже він просто не приготується належним чином.

Якщо ви хочете отримати якісне добриво, є простий спосіб. Багато садівників та городників радять робити компост по-старому, використовуючи дерев’яні дошки. Можна підготувати одразу дві компостні ями: в одній буде новий компост, а в іншій – торішній. Це на майбутнє, коли ви повністю освоїте процес облаштування компостника. Непоганий компостник можна зробити навіть зі звичайних палет або старих дощок.

Не забувайте, що яму потрібно трохи викопати в землю, а отриманий ґрунт засипати під дерев’яну конструкцію. Цей аспект відомий далеко не всім дачникам, але робити так потрібно обов’язково.

Що додавати в компост, щоб він дозрів вже наступного року? Є кілька корисних порад. У компостну яму можна періодично додавати дощових черв’яків – вони допоможуть зробити масу добрива більш однорідною. Крім того, компост потрібно поливати. Важливо також періодично пересипати його землею, що може статися само собою, якщо скидати в яму відходи з додатковим ґрунтом.

Городники розкрили рецепт ідеального компосту для городу
Городники розкрили рецепт ідеального компосту для городу

Не забувайте подрібнювати зелень перед тим, як вона вирушить у компост. Також можна додавати гній, що є дуже цінним сільськогосподарським добривом. Наприклад, відходи життєдіяльності домашніх птахів відмінно підходять для цього.

Однак є певні речі, які можуть нашкодити компосту або уповільнити процес його дозрівання. Наприклад, не варто додавати в компост хворі рослини, бур’яни з насінням, пластик або поліетилен. Це точно не сприятиме поліпшенню його властивостей. Також не рекомендується садити на компостній купі кабачки чи гарбуз.

Не слід постійно трамбувати компост, навіть якщо не вистачає місця. Це тільки уповільнить процес його дозрівання. Взимку компост варто прикрити плівкою, щоб захистити його від сміття та зайвої вологи.

Якщо всі маніпуляції були виконані правильно, дуже скоро ви отримаєте чудове, а головне – органічне добриво. Воно матиме чорно-коричневий відтінок і пухку консистенцію. Такий компост сподобається будь-якій рослині, а врожай буде відмінним, без використання хімії.

Популярне

Подібні новини