Садова суниця, яку часто називають полуницею, – культура дуже примхлива. Тому для того, щоб отримати хороший урожай, треба дотримуватися багатьох умов.
Але є місця, де полуниця в будь-якому разі не росте зовсім або дасть дуже скромний урожай. Про те, де не варто її садити, розповіли досвідчені городники, які займаються розведенням цієї культури вже понад 15 років.
У тіні
Полуниця любить сонячні ділянки. Якщо посадити її в тіні, то вона буде погано розвиватися, ягоди будуть дрібними та несмачними.
На заболочених ділянках
Коренева система полуниці швидко загниває від надлишку вологи. Тому для посадки треба вибирати рівні, добре дреновані ділянки.
Поряд з деревами та чагарниками
Ці рослини активно поглинають вологу із ґрунту, тому полуниці може її не вистачити. Крім того, їхня потужна коренева система не дає розвиватися корінням полуниці.
Поряд з малиною
Малина та полуниця мають спільних шкідників та хвороби, тому посадка цих культур поруч може призвести до того, що вся плантація виявиться зараженою.
Поруч із картоплею
У цих рослин також загальні шкідники, крім того, вони уражаються тими самими хворобами. Посадка поряд призведе до того, що всі рослини можуть загинути.
У сухих місцях
Якщо ділянка знаходиться на височині, то ґрунт там швидко пересихає. Це призводить до того, що рослина відчуває нестачу вологи, а отже, і живлення.
У низинах
Там накопичується холодне повітря, яке є згубним для полуниці. Рослина погано розвиватиметься, а ягоди вийдуть кислими.
У місцях, де раніше росли пасльонові
Зокрема, це картопля, томати, перці, баклажани, фізаліс. Ці культури уражаються спільними із полуницею шкідниками та хворобами.
У місцях, де раніше росла полуниця
Повернути полуницю на колишнє місце можна не раніше як за три роки.
Таким чином, полуниця має серйозні вимоги до місця, де вона буде рости. Однак якщо їх виконати, то нагорода буде дуже солодкою.