Завжди перекопували весь город восени? А дарма! Часом ця робота — лише марна трата сил. Стара думка про те, що восени городник має перелопатити кожен клаптик землі, вже давно не актуальна. Зараз досвідчені господарі знають — головне розуміти потреби свого ґрунту.
Візьмемо для прикладу глинисту землю. Дійсно, у цьому випадку без лопати не обійтися, бо такий ґрунт важкий та твердий. Не перекопаєте восени? Тоді доведеться мучитися навесні. І рослинам також буде неприємно, бо проростати корінню в таку землю важко. Досвідченим городникам відомо, що глинистий ґрунт потрібно перекопувати досить глибоко 25-30 см.
А от якщо земля піщана, то можете спокійно відставити лопату. Такий ґрунт і без додаткових робіт чудово дихає та прекрасно пропускає воду. Щобільше, копати його — тільки шкодити. Бо вітер таку землю швидко видуває, якщо її розпушити. Краще восени просто накидати зверху компосту, щоб удобрити. Хоча, звісно, іноді це правило працює не завжди.
Наприклад, ґрунт, де планується посадка ранніх рослин, краще перекопати. Також за лопату доведеться взятися для перекопування грядок, на яких вирощувалися щавель, зелень й інші культури, які залишають після збору врожаю багато кореневих залишків.
Там, де росла морква чи буряк, можна обійтися вилами — просто розпушити поверхню. А ось всі бур’яни повисмикуйте, особливо ті, що вже викинули насіння. І взагалі, придивляйтеся до своєї землі, оскільки вона найкраще сама підкаже, де треба копати, а де можна й відпочити. І головне — не гнатися за перекопуванням всього городу та марною роботою.