Ця “хвойна перина” для смородини творить дива: ягоди стають величезними, а шкідники тікають світ за очі

Восени садово-городні справи тривають. І саме час подбати про кущі смородини. Що і як саме потрібно робити в листопаді - читайте далі в нашій статті.

Сьогодні ми розповімо, як і навіщо використовувати хвою для смородини. При вмілому використанні, хвойний опад принесе величезну користь цьому та іншим ягідним кущам.

Набагато складніше точно розрахувати концентрацію хімічних добрив, вироблених на заводі або в лабораторії, щоб безпечно підживити ґрунт, ніж скористатися звичайними сосновими або ялиновими голками. Оскільки це природний засіб, він максимально органічно вписується в екосистему, і з ним практично неможливо переборщити. Його можна застосовувати незалежно від поточного стану рослини.

Однак, потрібно пам’ятати, що хвоя злегка підкислює ґрунт. Тому варто попередньо внести трохи золи, розсипавши її тонким шаром по землі. Для цієї ж мети підійде крейда або доломітове борошно, або можна скористатися водним розчином соди у пропорції 300 г на 5 л води.

Городники розповіли про осіннє підживлення смородини
Городники розповіли про осіннє підживлення смородини

Мульчування хвойним опадом має багато переваг. Окрім додаткового снігозатримання, воно забезпечує велику кількість вологи для рослин навесні, а також зберігає тепло для коріння кущів на зиму. Секрет полягає в тому, що хвоя є ще й захистом для наших чагарників, зокрема смородини, від різних шкідників. Вони не переносять хвою, і через рясний запах покинуть свої зимувальні місця під корінням смородини.

Крім того, хвойна мульча, як і будь-яка інша органіка, перепріваючи, удобрює землю. Тож залишилось лише не полінуватися, піти до найближчого лісу і зібрати хвойний опад. Свіжі гілки, зірвані з дерев, для цього не підходять.

Як бачите, нічого складного в цьому немає. Та дотримання наших порад та рекомендацій неодмінно позитивно позначиться на вашому майбутньому врожаї. Чого ми щиро вам і бажаємо!

Популярне

Подібні новини