Нашестя кротів справді може дуже негативно позначитися на вашому врожаї, не кажучи вже про порушення естетичної привабливості доглянутої клумби чи грядки. А настрій від зіпсованої клумби точно не стане краще.
Нижче ми розкажемо, як же позбавитись непроханих гостей на вашій ділянці! Причому задача поставлена із зірочкою – зробити це гуманно, та без шкоди для тварини.
Досвідчені садівники та садівниці часто використовують неприємні запахи для боротьби з кротами! Так, ви все вірно прочитали, кроти терпіти не можуть певні аромати. Можна використати підручні засоби, а саме: несвіжу, зіпсовану рибу або ганчірки, що погано пахнуть. Можете пошукати десь в підвалі, або зіпсувати їх запах самостійно за допомогою спеціальних рідких засобів.
Такі ганчірки зазвичай закопують у нірки і присипають зверху землею з надією на те, що кріт просто не витримає огидних запахів і швидко покине місце свого перебування. Так доволі часто і трапляється, хоча в це складно повірити!
Також є певні рослини, які кріт не може терпіти. Наприклад до цього списку можна віднести звичайні квітки – нарциси, квасолю та чорні боби. Вони добре справляються із своєю задачею – відлякують шкідника своїм ароматом. Достатньо посадити ці рослини по периметру ділянки, недалеко від викопаних норок тварини.
Також гуманний спосіб – спіймати крота у відро, або банку. Для цього вам потрібно у вхід під невеликим кутом встромити скляну банка або відерце зі слизькими краями, насипати у ємність трішки землі і хробаків. Вже за кілька годин звірятко може потрапити в саморобну пастку, бо він відчує запах улюбленої їжі. Випустити крота важливо далеко від власної ділянки, щоб він не знайшов дороги назад.
Користуйтеся порадами, бажаємо успіхів, нехай кроти вас більше не турбують!