Добре розуміючи властивості таких рослин, можна підібрати відповідні сидерати для різних умов залежно від потреб. У сьогоднішній корисній статті ми розповімо, які сидерати чудово підійдуть для захисту грядок від бур’янів, дротяників і нематод. Тож обов’язково уважно прочитайте, та переконайтеся самостійно, що ці поради досвідчених агрономів дійсно перевірені та ефективні.
Варто зазначити, що сіяти ці рослини краще в листопаді, щоб до початку весни вони повною мірою проявили свої корисні властивості. Серед рекомендованих рослин для сидерації використовуємо білу гірчицю або фацелію.
Зазначимо, що фацелія досить дорога і не завжди доступна, тому багато садівників віддають перевагу гірчиці. Рекомендуємо висівати сидерати при температурі близько нуля градусів, що запобігає їхньому ранньому проростанню.
Насіння сіють щільним шаром і загортають у ґрунт на глибину близько 5 см. При дотриманні цих рекомендацій перші сходи сидератів з’являться на початку весни, не залишаючи бур’янам шансів на розвиток. Коренева система гірчиці та фацелії добре розпушує ґрунт, збагачуючи його азотом. Під час свого росту ці сидерати також ефективно відлякують шкідників.
Навесні, приблизно за 10 днів до посадки основних культур, зрізаємо зелену масу вирослих сидератів і ретельно розпушуємо землю. Використання гірчиці та фацелії значно полегшить роботу на садовій ділянці й допоможе заощадити час і сили.
Як бачите, все неймовірно просто! Та дотримання вищеописаних рекомендацій точно покращить ситуацію на вашій грядці на дачі чи присадибній ділянці. Бажаємо успіхів та рясного врожаю.