Багато дачників під поняттям “хімія” мають на увазі все підряд: і добрива, і засоби для боротьби з хворобами, і інсектициди проти шкідників. А як страшно звучать слова: “нітрати, важкі метали, пестициди” і так далі. У всьому цьому важко розібратися, тому спробуємо дати кілька порад, які допоможуть вам уникнути шкоди від власного врожаю.
Ми — це те, що ми їмо. Те саме можна сказати і про рослини. Вони потребують повного комплексу мікро- та макроелементів, вітамінів, ферментів, білків та інших корисних речовин. Проте далеко не всі необхідні елементи є в ґрунті на присадибній ділянці. Саме збалансоване харчування є запорукою гарного розвитку та корисних властивостей рослин.
Рослина, яка росте на бідному ґрунті з недостатнім живленням, може поглинати важкі метали та радіонукліди, які за властивостями схожі на базові елементи живлення.
Наприклад, при дефіциті кальцію рослини поглинають стронцій і його радіоактивні ізотопи, а за дефіциту калію — цезій. Важливо також запам’ятати, що біопрепарати не завжди є настільки безпечними, як може здатися через приставку “біо”. До їх складу можуть входити різні речовини.
Це можуть бути і гумати, і препарати на основі амінокислот, а також суспензії з живими мікроорганізмами. Всі ці засоби можуть бути ефективними на ділянці, але не замінюють основного харчування, а лише збільшують доступність корисних речовин із ґрунту.
Якщо ви плануєте отримати гарний та смачний урожай, обов’язково нагодуйте ґрунт. Тоді рослини будуть поглинати лише ті елементи, які їм справді потрібні та корисні!