Багато новачків серед фермерів недооцінюють загрозу, яку несуть кроти. Так, ці звірята дуже маленькі. Але всього однієї ночі їм вистачить, щоб зіпсувати вашу акуратну ділянку. Красивий газон одразу починає виглядати жахливо. Якщо ж кроти з’явилися на грядках, тоді це майже напевне призведе до втрати частини врожаю. А якщо кріт не один, а декілька, то однозначно доведеться розпрощатися з купою рослин та овочів, які ви старанно вирощували.
Молоді рослини та їхнє коріння особливо приваблюють маленьких кротів, які тільки ростуть. Але навіть якщо до певних грядок звірята залишилися байдужими, то цілком ймовірно, що вони нариють в землі хотів та нірок. Це також дуже погано, бо коренева система через них може пошкодитися. А вцілілі корені просто не отримуватимуть поживні речовини.
Додайте до цього ймовірну шкоду, яку кроти можуть нанести кабелям, каналізації, трубам і зрозумієте, що цих “сусідів” потрібно здихатися якомога швидше. Як це зробити? Одним із найбільш гуманних методів є пастки у вигляді труб. Вони абсолютно не шкодять звірятам, а просто дозволяють спіймати їх та випустити в полі чи лісі, щоб вони там жили. Також вигнати тварину дозволить звичайна вода, яку потрібно залити в нірку через вихід.
Можна також використовувати відлякувачі. Ультразвукові пристрої можуть бути ефективним рішенням на невеликих ділянках, оскільки їхнього звуку вистачить, щоб кроти злякалися та перебралися в інше місце. Можна також використовувати не ультразвук, а звичайний. І для цього підійдуть підручні засоби, як радіоприймачі, розташовані у норах та ходах.
Серед незвичних методів також підійдуть звичайні будильники. Потрібно налаштувати їх на кожні 3-4 години, покласти в банку та закопати в землю. Гучні звуки будуть дискомфортними для кротів. Це ж стосується і рослин з сильним запахом. Але якщо ризики для ділянки дуже великі, то можна вдатися й до радикальніших методів, як розкладання отрути.