Компостна формула успіху: вливаю склянку цього настою – і за 8 тижнів маю найкраще добриво в селі

Досвідчені садівники впевнені: на кожній дачній ділянці має бути своя компостна купа. Розповідаємо перевірені городниками лайфхаки, які пришвидшать дозрівання добрива.

Незалежно від того, готується компост у ящику, ямі чи мішках, його наявність свідчить про турботу господаря про свій сад. Крім того, якісний компост дозволяє заощадити гроші на інших добривах, зменшує потребу в поливі, допомагає утилізувати органічні відходи та підвищує врожайність на ділянці.

Для створення компостної купи місце під неї розпушують вилами, після чого органічні відходи подрібнюють, перемішують і укладають шаром завтовшки близько 20 сантиметрів, зверху присипаючи родючою землею.

Перед укладанням наступного шару до купи необхідно додати препарат Байкал ЕМ1, який містить корисні бактерії. Цей біологічний засіб значно прискорює процес розкладання, скорочуючи його у понад 10 разів. Препарат розводять за інструкцією та рівномірно поливають компостну купу.

До розчину корисно додати трохи цукру, меду або варення, що активізує бактерії й робить процес розкладання ще інтенсивнішим. Такий алгоритм повторюється для кожного нового шару.

Городники назвали дієвий спосіб пришвидшення дозрівання компосту
Городники назвали дієвий спосіб пришвидшення дозрівання компосту

Основними компонентами компосту є органічні рештки, яєчна шкаралупа, рибні кістки, а також залишки від посуду (без мийних засобів). До компосту можна додавати ароматичні та лікарські рослини — кропиву, кульбабу, м’яту, чебрець.

Після завершення формування кожного верхнього шару компостну купу варто накривати плівкою, що створює парниковий ефект та додатково прискорює процес розкладання.

Дотримання всіх правил та використання препарату Байкал ЕМ1 дозволяє скоротити час дозрівання компосту з природних 2-3 років до 2-3 місяців. Таким чином, якщо восени підготувати компост у такий спосіб, то вже навесні можна отримати повноцінне, поживне добриво для ділянки.

Популярне

Подібні новини