Сьогодні ми розповімо про те, як формувати томатні кущі, щоб вони добре росли та рясно плодоносили. Справа в тому, що в процесі розвитку на томатах утворюються так звані пасинки — відростки, які з’являються у місці з’єднання листа та стебла.
Їх може виростати дуже багато, що призводить до перевантаження куща. У результаті кущ погано провітрюється, часто хворіє і навіть може зламатися.
Пасинки забирають у рослини всі сили, через що вона не може дати смачні й великі плоди. На початковій стадії пасинки видаляються досить легко — достатньо потягнути за них, і вони одразу ж обламаються. Рекомендується проводити цю процедуру в ранковий час і в суху погоду. Так ранки, що залишаються після видалення пасинків, загоюються набагато швидше.
Зверніть увагу, що пасинки ростуть дуже швидко. Тому оглядати томатні кущі варто приблизно раз на 3–5 днів. Якщо у вас ростуть високорослі сорти, то найзручніше формувати їх у 1, 2 або 3 стебла. Однак найбільш поширеним методом є вирощування в два стебла, що дозволяє отримати значну кількість великих плодів.
Важливо залишити тільки один пасинок, обравши найсильніший, який росте перед першою сформованою китицею, і видалити всі інші. До речі, видалені гілочки довжиною 8–10 см можна поставити у воду. Коли вони дадуть коріння, їх можна буде висадити на грядку для отримання додаткових томатних кущів.
Скористайтеся цими простими, проте перевіреними та ефективними порадами та рекомендаціями, і ви неодмінно будете в захваті від результату! А ми щиро бажаємо вам успіхів на присадибних ділянках та дачах та щедрого врожаю!