Що потрібно посадити в січні, щоб навесні не бігати в магазин за розсадою? 5 порад від досвідчених фермерів

Щоб мати міцну розсаду навесні, підготовлювати її потрібно вже взимку. Дізнайтеся, які рослини краще посіяти заздалегідь, аби отримати щедрий врожай влітку.

Зима за вікном для багатьох людей стає приводом для відпочинку. Але не для справжніх городників! Поки інші відпочивають на дивані під пледом, вони вже готуються до весняного сезону. І хоч до потепління ще далеченько, саме взимку час діставати насіння та готувати горщики. Саме цей підхід дозволить мати навесні власну розсаду, а не бігти на ринок, щоб вибирати переростків незрозумілої якості.

От візьмемо перці. Здавалося б, для чого їх так рано сіяти? А насправді їм треба чимало часу, щоб набратися сил та витягнутися. Але потім вони швидко попруть і будуть готові до висадки на грядку. Головне після посіву не поскупитися на лампи для підсвічування, бо у зимові місяці сонячне світло недостатньо інтенсивне та його мало.

Городники розповіли, які культури садять на розсаду у січні
Городники розповіли, які культури садять на розсаду у січні

Звісно ж, потрібно підготовлювати також розсаду помідорів. Причому радимо висадити її трохи більше, ніж планується лунок. Причина в тому, що не всі рослини виживають. Деякі гинуть через неправильну пересадку, інші страждають від шкідників, третім — замало чи забагато води. Тому їх потрібно буде поступово чимось заміняти.

З розсадою баклажанів краще не зволікати. Ці фіолетові красені спочатку люблять довго “розгойдуватися”, але як тільки наберуть обертів, то тішать своїм зростом! Їхня коренева система вимагає часу на розвиток, тож, якщо посадити вже в січні, то до весни отримаєте сильні та здорові саджанці, яким навіть сусіди будуть заздрити.

Городники розповіли, які культури садять на розсаду у січні
Городники розповіли, які культури садять на розсаду у січні

Окрема історія — селера. Хто хоч раз пробував її виростити, той знає — рослина для терплячих. Сходить довго, росте ще довше, зате потім і в суп, і в салат, і для здоров’я корисно. Головне — не натикати насіння густо, бо потім буде важко проріджувати.

Квітникарям теж спати ніколи. Петунії з лобеліями дуже вибагливі. Їхнє насіння дрібне, як пилюка, а вимог чимало. То їм ґрунт не такий, то води забагато, то світла замало. Але ж яка краса потім буде! Варто тільки трішки потерпіти та приділити увагу дрібницям.

Популярне

Подібні новини