Як зберегти моркву свіжою на всю зиму: 3 ефективні способи від бабусі, які стануть в пригоді всім городникам

Власна морква — це смачно та корисно. Але зберігається вона недовго, тому навіть взимку часто доводиться йти за овочами в магазин. Проте є способи, які можуть продовжити термін зберігання морквин.

Зберегти моркву свіжою до весни не така вже й складна справа, якою вона може здаватися. Достатньо знати кілька перевірених лайфхаків, щоб після новорічних свят насолоджуватися хрумкими та соковитими коренеплодами, наче щойно принесеними з грядки.

Спершу варто розібратися з тим, що робити одразу після того, як викопали моркву з грядки. Не варто одразу нести овочі в льох. Нехай коренеплоди трохи полежать на свіжому повітрі, підсохнуть. Потім треба обтрусити землю. Але легенько — не стукайте по морквинах. Через удари на них можуть утворитися непомітні пошкодження, які поступово гнитимуть.

Городники пояснили, як зберегти моркву свіжою протягом зими
Городники пояснили, як зберегти моркву свіжою протягом зими

Гичку краще не видаляти повністю. Залиште на овочі приблизно сантиметр, щоб морквина “дихала”. Зберігати коренеплоди краще не просто в ящиках, а в річковому піску. Але його перед насипанням у ящики краще прожарити в духовці. Ця процедура потрібна, щоб в піску не залишилося шкідливих мікроорганізмів, грибків і личинок, які можуть зіпсувати врожай. А сам пісок дозволить морквинам не торкатися одна до одної, що покращить зберігання.

З температурою теж не все так складно, як розповідають. Не обов’язково мати спеціальне сховище чи льох. Достатньо знайти прохолодне місце, де температура тримається в межах 0-2 градусів тепла. Підійде балкон або комора на північній стороні будинку. Головне — щоб не було різких перепадів температури.

Городники пояснили, як зберегти моркву свіжою протягом зими
Городники пояснили, як зберегти моркву свіжою протягом зими

А для ще одного цікавого та маловідомого способу зберігання вам знадобиться глина. Її потрібно розвести до стану негустої сметани, вмочити в суміш морквини таким чином, щоб глина була з усіх сторін коренеплодів, та дати овочам просохнути. Це створює надійний захист, який захищає від втрати вологи, а також перекриває доступ шкідникам.

Для невеликої кількості моркви можна використати харчову плівку. Просто загорніть кожен коренеплід окремо, залишаючи маленькі дірочки для “дихання”. Складіть все у коробку та поставте у прохолодне місце. Навіть якщо одна почне псуватися, то інших не зачепить.

Популярне

Подібні новини