Додайте це в землю раз на 50 років – і ваш город стане осередком здоров’я та родючості: перевірений метод

Вирощування рослин та насіння вимагає якісного ґрунту, адже саме від нього залежить, наскільки міцною буде коренева система рослин. Детальніше далі у статті.

Від коріння безпосередньо залежить, чи буде розсада міцною, здоровою та врожайною. Земля повинна бути пухкою, вологоємкою та живильною. У ній не повинно бути жодних інфекцій, грибкових спор чи личинок шкідників.

Ми рекомендуємо змішувати ґрунт зі своєї ділянки з купованим у пропорції один до одного. До цієї суміші додаємо по літру або кілограму перліту та вермікуліту. Також обов’язково додаємо склянку золи на 20 літрів ґрунту. Найкраще брати землю з ділянки, де раніше росли календули чи чорнобривці.

Ґрунт після томатів, капусти або огірків використовувати не варто. Якщо використовувати лише землю зі своєї ділянки, вона швидко ущільнюється, і коріння виростають слабкими. Натомість лише купований ґрунт має низьку поживність, і розсаду доведеться часто підгодовувати.

Агрономи розповіли про правильну обробку землі для здорового городу
Агрономи розповіли про правильну обробку землі для здорового городу

Усі компоненти ретельно змішуємо в тазі та знезаражуємо. Пропарювання чи прожарювання багато дачників не використовують, хоча ці методи теж ефективні. Натомість вони віддають перевагу біологічним препаратам, які знищують патогенні спори та інфекції. Це, наприклад, фітоспорин, триходермін або Байкал М1.

Фітоспорин використовується наступним чином: на 20 літрів ґрунту додаємо один пакетик сухого препарату і ретельно перемішуємо. Потім ґрунт поливаємо відстояною водою і накриваємо темною плівкою.

Правильна вологість землі дуже важлива. Ґрунт повинен при стисканні в кулаку формувати грудку, яка легко руйнується при повторному натисканні. Така вологість оптимальна для рослин. Уже наступного дня ґрунт можна використовувати для посіву насіння або пікірування розсади.

Популярне

Подібні новини