Скоринку від хліба не люблю, але і не викидаю: роблю з окрайців найкраще підживлення для квітів – вірите?

З хліба можна приготувати смачні бутерброди, а можна – поживне добриво для квітів у вашому домі. Розповідаємо, як це зробити, аби зберегти всі корисні властивості продукту.

Хліб – популярний продукт, який є майже у кожному будинку. Його подають до столу разом із борщем, з нього готують ситні та смачні бутерброди, з нього готують грінки до сніданку. Втім, цей продукт можна використовувати для приготування ефективної підкормки для кімнатних рослин. Експерти радять брати ту частину хліба, яку багато людей не їдять – тверду скоринку біля м’якоти.

Як приготувати добриво з хліба

Якщо вам потрібно приготувати ефективне підживлення, то сухарі чи залишки свіжого хліба потрібно скласти у миску чи банку та залити теплою водою. Співвідношення компонентів 1 до 2. Закрийте місткість кришкою та зверху поставте прес. Залиште ваше майбутнє добриво у теплому приміщенні та почекайте протягом 5-7 днів. Коли на поверхні перестануть з’являтись бульбашки, це буде означати про завершення процесу бродіння.

Садівники розповіли, як приготувати добриво з хліба для кімнатних рослин
Садівники розповіли, як приготувати добриво з хліба для кімнатних рослин

Після цього добриво потрібно обов’язково процідити, а хлібні залишки віджати. Розбавте концентрат водою у співвідношенні 1 до 7, а потім поливайте рослини. Під одну дорослу квітку потрібно стільки рідини, скільки ви зазвичай вносите чистої води при черговому поливі.

Існує ще один рецепт добрива на основі хліба, але в нього також додають цукор і сухі дріжджі. Для початку потрібно змішати 5 літрів води з 5 грамами сухих дріжджів. Потім туди ж додайте півтори столові ложки цукру та 750 грамів хліба або скоринок від нього.

Садівники розповіли, як приготувати добриво з хліба для кімнатних рослин
Садівники розповіли, як приготувати добриво з хліба для кімнатних рослин

Всі компоненти потрібно добре перемішати та поставити місткість у тепле місце на декілька годин для бродіння. Отриману підкормку потрібно розвести у пропорції 1 до 5, а потім вносити підживлення. Важливо використовувати його тільки в період активної вегетації – навесні та в літній сезон.

Популярне

Подібні новини