Відразу після цього заготівлю поміщають у субстрат, що складається з однієї частини землі, однієї частини перегною та однієї частини піску. Ґрунт має бути пухким, оскільки для коренеутворення потрібно багато кисню.
Далі потрібно стежити за вологістю і накрити живець скляною банкою для створення парникового ефекту. Але якщо тримати пагони в живильному розчині, ефект може бути досягнутий значно швидше, і бічні відростки коренів з’являться у два, а то й утричі швидше. Ємність для живлення має бути непрозорою — без світла коріння формуватиметься набагато швидше. Вода повинна бути кип’яченою та теплою, щоб уникнути шкідливих домішок і бактерій.
Рівень рідини має бути достатнім — 2-3 сантиметри, щоб вода доходила до другої нирки живця. Крім того, воду чи поживний розчин змінювати не треба, а краще підливати в міру випаровування. В одну ємність ставимо не більше 2-3 живців, щоб їм не було тісно, і вони не загнивали, а нормально розвивалися. Для нарізки треба вибирати гілки або пагони, які ростуть найближче до землі.
Верхню бруньку потрібно відрізати, оскільки вона зростатиме в висоту і заважатиме розвитку нових пагонів з пазух. І пам’ятайте, що чим молодше материнське рослина, тим більш життєздатними будуть його живці. Матеріал з 2-3-річних рослин буде найбільш підходящим. Але якщо замість води використовувати стимулятори росту, живцювання буде набагато швидшим і практично 100% успішним.
Відмінними засобами для живлення є гумат калію, гумат натрію та біогумус. У розчині треба тримати живці протягом двох-трьох днів, після чого переставляємо їх у воду з аспірином — таблетка ацетилсаліцилової кислоти на склянку води. Це стимулює зростання коріння і має бактерицидний ефект на живець.