Підслухала в черзі на базарі, що у воду при поливі буряка дають 1 дрібку солі: не чекала – спробувала

Серед городників ходить молва — якщо підживлювати буряк сіллю, він буде солодким, що хоч замість десерту подавай. Але все ж, поливати таким розчином треба теж з розумом.

Городники часто діляться порадами не гірше за бабусь на базарі, і все пробують на власному досвіді. Одна з таких порад — підживлення буряка сіллю. Дехто каже, що це “дурість” і ніякої користі не несе, але городники вголос кажуть — перевірено.

Сіль допомагає буряку краще накопичувати цукор і саме завдяки цьому коренеплоди стають темні, соковиті й солодкі. Але тут головне і не переборщити. Для підживлення використовують звичайну кухонну сіль, без добавок, спецій і не йодовану. На 10 літрів води беруть не більше однієї столової ложки солі і ретельно розчиняють. Такого розчину вистачає, щоб полити кілька рядків.

Городники розповіли, як і навіщо поливати буряки сіллю
Городники розповіли, як і навіщо поливати буряки сіллю

Перший раз буряк поливають солоною водою, коли він уже підріс і почав формувати коренеплід, зазвичай через 25-30 днів після появи сходів. Потім підживлення повторюють ще один-два рази з інтервалом у два тижні, але тут вже треба додавати чайну ложку солі. І частіше не треба, бо сіль може накопичуватись у ґрунті та в майбутньому тільки завдавати шкоди рослинам.

Городники кажуть, що цей метод не тільки підсолоджує буряк, а ще й відлякує деяких ґрунтових шкідників, наприклад равликів та слизнів. А якщо буряки ростуть на не самій родючій землі, то сіль допомагає краще засвоювати калій, який теж безпосередньо впливає на смак і розмір коренеплоду.

Городники розповіли, як і навіщо поливати буряки сіллю
Городники розповіли, як і навіщо поливати буряки сіллю

Ще важливий момент, що лити сольовий розчин треба обережно, краще використовувати лійку з вузьким носиком, щоб спрямувати струмінь прямо під корінь, адже якщо він потрапить на листя, то може залишити опіки.

Популярне

Подібні новини