Квашену капусту в якості закуски любить багато хто не тільки за її смак, але і за ту користь, яку вона приносить здоров’ю. Більш того, приготований таким чином овоч вважається одним з найбільш доступних джерел вітамінів узимку і восени. Давайте ж розберемося, з чим пов’язані його корисні властивості і чому він обов’язково повинен бути присутнім в раціоні.
Хімічний склад
Під час закваски капусти цукор, що міститься в ній, перетворюється в молочну кислоту, за рахунок чого продукт стає незамінний для діабетиків, постійно вимушених контролювати рівень глюкози в крові. При цьому інші важливі речовини під час приготування не руйнуються, чому харчова цінність овоча тільки зростає.
Що ще входить до складу квашеної капусти:
- вітаміни A, C, E, K, U і B за винятком B12 — вони запобігають виникненню хвороб шлунково-кишкового тракту, а вітамін C зміцнює імунну систему і навіть уповільнює старіння клітин і тканин;
- такі життєво важливі мікроелементи, як кальцій, натрій, залізо, калій, цинк, сірка, селен, магній і фтор;
- нікотинова кислота — нормалізує кровопостачання, знижує кількість шкідливого холестерину, покращує стан шкіри, волосся і нігтів;
- пробіотики — ці мікроорганізми потрібні для роботи кишечника;
- клітковина — сприяє нормальному травленню, а також покращує кишкову мікрофлору;
- яблучна і тартронова кислоти — перша необхідна для здоров’я кровоносної системи, друга обмежує утворення жирів з потрапляючих в організм вуглеводів.
Крім того, квашена капуста буде корисна тим, хто стежить за своєю фігурою, оскільки вона низькокалорійна за рахунок невеликого змісту білків і жирів.
Лікувальні властивості
До даного продукту з повагою ставилися ще наші предки. Так, наприклад, його вживали як засіб від цинги в тривалих морських подорожах. Ще народні цілителі радили кислу капусту при шкірних захворюваннях для прискорення загоєння ран.
Капустяний сік має відхаркувальні властивості, також з його допомогою можна полегшити перебіг таких неприємних симптомів, як запалення горла і підвищена температура. Для чоловіків він допомагає зберегти потенцію навіть у літньому віці, а під час вагітності жінкам легше впоратися з токсикозом завдяки квашеному овочу.
Високий вміст молочнокислих бактерій сприяє нормалізації мікрофлори шлунка і кишечника після прийому антибіотиків, інтоксикацій і перенесених хвороб. Крім усього перерахованого, вживаючи цей продукт, ви підвищите імунітет, поповнивши організм необхідним запасом вітамінів і мінералів. Але навіть тут важливо не перестаратися, щоб в поганому сенсі не вплинути на роботу нирок і стан суглобів через присутній в складі капусти натрій.
Протипоказання
Незважаючи на очевидну користь закуски, у неї є протипоказання при деяких проблемах зі здоров’ям. Так, від неї варто відмовитися в таких випадках:
- загострення гастриту з підвищеною кислотністю;
- виразка шлунка і дванадцятипалої кишки;
- ниркова недостатність;
- гіпертонія і набряклість;
- жовчокам’яна хвороба;
- на пізніх термінах вагітності може затримувати рідину в організмі;
- підвищене газоутворення.
В цілому, щоб не порушити травлення, денна порція квашеної капусти не повинна бути більше 150 грам. А дітям до трьох років її взагалі краще не давати, оскільки у них вона викликає метеоризм, коліки і діарею.