10 популярних міфів про менструації, в які не варто вірити

Незважаючи на те що з місячними живуть все статевозрілі жінки, навколо менструацій існує безліч міфів і забобонів.

Все статевозрілі жінки більшу частину життя живуть з місячними, але при цьому навколо менструацій існує дуже багато міфів і забобонів. Через них спокійно ставитися до даного біологічного процесу в організмі досить складно, тому заради заспокоєння нервів в нашій сьогоднішній статті ми розберемо все це детальніше.

1. Під час місячних не вагітніють

Це один з найпоширеніших міфів про критичні дні. Фертильність, тобто здатність до потомства, в цей період справді мінімальна, однак це зовсім не означає, що овуляція в даний момент не відбувається. Вона може бути як до і після, так і під час кровотечі, тим більше у жінок з нерегулярним циклом.

Крім того, кров’янисті овуляторні виділення, пов’язані з гормональними стрибками, можна переплутати з початком менструації. Зазвичай вони незначні і проходять через пару днів.

Також важливо відзначити, що при попаданні в жіноче тіло сперматозоїди можуть бути активні ще від 3 до 5 днів. Тобто вони буквально можуть «дочекатися» виходу яйцеклітини і запліднити її. Це означає, що навіть у такі дні під час сексу слід користуватися контрацептивами.

Тест на вагітність
Тест на вагітність

2. Якщо є затримка, значить настала вагітність

Зрозуміло, вагітність є найпоширенішою причиною відсутності місячних, тим не менше, існують і інші чинники. Збої циклу відбуваються через коливання у вазі, погане харчування, різні захворювання і стрес. У третини представниць прекрасної статі цикл збивається 1-2 рази на рік, хоча якщо ви ведете активне статеве життя і у вас затримка, не завадить зробити тест і відвідати лікаря.

3. При місячних можна тільки ходити в душ, а ванну приймати не можна

Навпаки, це робити корисно. По-перше, водні процедури необхідні для підтримки гігієни. По-друге, тепла ванна розслабляє, знімаючи тим самим болю в животі.

Ще деякі дами переживають, що вода затече всередину і чим-небудь їх заразить, однак потрапить вона максимум в самий початок вагінального каналу. За шийку матки вода не пройде, де в цей час, до речі, відділяється поверхневий шар слизової оболонки, а не кровоточить відкрита рана.

прийняття ванни
Прийняття ванни

4. Ніяких фізичних навантажень

За умови не дуже хворобливих менструацій важкі вправи можна замінити ходінням, розтяжкою або плаванням. Вони сприяють виробленню ендорфінів, що піднімає настрій, а також знімають спазми матки. Звичайно ж, з сильними болями тренування краще відкласти, щоб не перевантажувати організм.

До речі, якщо під час плавання в басейні ви використовували тампон, то поміняйте його відразу ж після цього, щоб уникнути можливої інфекції через попадання на нього бактерій, що містились у воді.

5. Жінка втрачає надто багато крові

У разі стандартних по тривалості місячних, від 3 до 5 днів, з організму виходить 2-3 столових ложки крові. Не більше чотирьох втрачають жінки з рясними кровотечами. Це не загрожує життю і не призводить до анемії, але якщо менструація триває довше тижня, зверніться до лікаря.

6. Під час критичних днів не можна займатися сексом

Найбільшу небезпеку статеві акти в ці періоди несуть для постільної білизни. Насправді ж в них немає нічого нездорового або негігієнічного, тому тут вже кожна пара вирішує сама. Загалом, якщо вас не бентежить вид крові разом з її специфічним запахом, користуйтеся контрацептивами і займайтеся любов’ю на здоров’я.

7. Фарбування волосся краще відкласти

Інтернет-форуми сповнені міфів про те, що якщо при менструації пофарбуватися, колір ляже плямами. Вчені теж зацікавилися цим питанням і з’ясували — навіть якщо в такі дні волосся стає більш примхливими, глобально на вироблення шкірного сала це не впливає, тому фарбування можна не відкладати на потім.

Фарбування волосся
Фарбування волосся

Що стосується таких косметичних процедур, як депіляція, татуаж, масаж і ботокс, то їх теж ніхто не відміняв. При цьому важливо розуміти, що під час місячних біль відчувається гостріше, тому записатися на іншу дату варто тільки заради того, щоб не страждати сильніше звичайного.

8. Біль є у всіх і її потрібно просто перетерпіти

Близько 20% жінок страждають від такого сильного нездужання в критичні дні, що вони змушені брати на роботі вихідні, щоб удома, лежачи в ліжку, скручуватися від болю. Це явище називається дисменорея і терпіти його не можна. Якщо у вас все саме так, сходіть до гінеколога, він допоможе полегшити стан.

9. У жінок, що живуть разом цикли синхронізуються

Вперше про це заговорили ще в сімдесяті, однак більш сучасні дослідження показали, що зв’язку між циклами і соціальною взаємодією серед представниць прекрасної статі немає.

Спілкування між жінками
Спілкування між жінками

10. Тампон підходить для використання і в звичайні дні

Головне призначення гігієнічних тампонів — вбирати кров. Їх застосування у сухій піхві не під час менструації може викликати таку бактеріальну інфекцію, як синдром токсичного шоку. Справа в тому, що сучасні тампони мають високий рівень поглинання будь-якої рідини. Через це порушується баланс мікрофлори і нешкідливі зазвичай бактерії стають агресивними.

Популярне

Подібні новини