Вівторок, 29 Листопада, 2022

Чи варто приймати аспірин щодня для профілактики серцевих захворювань

УВАГА! НЕ займайтеся самолікуванням аспірином без лікарської консультації, а також НЕ приймайте більше 75 мг аспірину щодня.

Хоча аспірин може допомогти людям, які перенесли інфаркт або інсульт, вкрай важливо, щоб ви проконсультувалися зі своїм лікарем щодо того, чи слід вам приймати аспірин.

Якщо ви не впевнені, чи варто вам приймати низькі дози аспірину для вашого серця, ви, ймовірно, не самотні.

Для багатьох людей, навіть здорових, прийом одної або двох таблеток аспірину в день став “популярною ” частиною здорового способу життя.

Проте, все більше досліджень показують, що прийом аспірину щодня – навіть в низьких дозах – пов’язаний з серйозним ризиком кровотечі. Лікарі та організації охорони здоров’я також оновили свої рекомендації, щоб визнати ці ризики.

Сеердцебіеніе
Серцебиття

Хто може отримати вигоду з щоденного прийому аспірину

Цілком очевидно, що хоча аспірин дійсно корисний для деяких людей, а саме для тих, хто раніше переніс серцевий напад або інсульт, більшість людей, ймовірно, не повинні приймати його, якщо вони не поговорили зі своїм лікарем.

Дослідники з Нової Зеландії, вивчили групу з майже 250 000 чоловік у віці від 30 до 79 років без серцево-судинних захворювань або перенесених інфаркту та інсульту, щоб з’ясувати, чи переважить переваги щоденного прийому аспірину свої ризики.

Вони виявили, що ті, хто отримував більше користі від щоденного прийому аспірину, як правило, були старше і мали більш високий кров’яний тиск, вищий базовий ризик серцево-судинних захворювань і більш низькі рівні холестерину.

Курці, люди з діабетом і люди, що приймають ліки, що знижують рівень холестерину, також мали більше користі від прийому таблеток.

аспірин Кардіо
Аспірин Кардіо

Який ризик від щоденного вживання аспірину

Хоча аспірин може запобігти згортанню і, отже, запобігти інсультам і серцевим нападам, він також може привести до небезпечної кровотечі і інших побічних ефектів.

На додаток до кровотечі в шлунково-кишковому тракті, щоденна терапія аспірином може збільшити ризик кровотечі в інших органах. Це може також викликати серйозну алергічну реакцію у деяких людей. Це особливо турбує людей старше 70 років, кажуть експерти в області охорони здоров’я.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини