Гланди є частиною лімфатичної системи, відіграючи дуже важливу роль в організмі. При цьому бувають ситуації, коли вони з тих чи інших причин перестають виконувати свою функцію, починаючи завдавати шкоди. У таких випадках виникає питання хірургічного втручання. У нашій сьогоднішній статті ми спробуємо розібратися, чи потрібно видаляти гланди і навіщо вони нам взагалі.
Що це за орган
У перекладі на медичну термінологію гланди називаються мигдалинами. Вони виступають в якості щита і беруть участь в боротьбі з інфекціями. Їх пряме завдання — перешкоджати проникненню хвороботворних патогенів далі в організм. Крім того, за допомогою T-лімфоцитів вони запускають імунну реакцію.
Варто тільки застудитися, як гланди тут же опухають і звужують просвіт горла. Їх набряклість, болючість і почервоніння супроводжують будь-який грип та ангіну, тому здається, що вони лише доставляють незручності. До речі, запалення піднебінних мигдалин називають гострим тонзилітом.
Чи потрібно видаляти гланди
Для операції є суворі показання — якщо людина хворіє тонзилітом часто і сильно, а медикаментозні заходи не допомагають. Тоді запалені мигдалини можуть давати ускладнення на серцево-судинну системи, нирки, травлення та інші органи. У всіх інших випадках тонзилектомія (хірургічне видалення) завдасть більше шкоди, ніж користі.
Вчені з’ясували, що проведена в дитячому віці операція майже втричі збільшує ризик розвитку захворювань дихальних шляхів у майбутньому. Ті пацієнти, що пережили таке втручання згодом частіше хворіють на астму, пневмонію, грип та хронічне обструктивне захворювання легень.
Хоча за радянських часів з гландами розбиралися швидко, без наркозу видаляючи їх чи не кожному, зараз дана практика визнана помилковою. Видалення мигдалин ніяк не попереджає простудні недуги, а навпаки відкриває вірусам прямий шлях в організм.
До того ж сучасна фармакологія досить розвинена, щоб впоратися з тонзилітом більш консервативними методами, і цьому можна тільки порадіти.