Менше болю, більше енергії: вправи, які полегшать біль у ваших суглобах

Це правда: вправи можуть допомогти вам почуватися краще, коли у вас ревматоїдний артрит. Якщо ви будете сидіти в стороні, ви втратите гнучкість. Натомість вставайте та рухайтеся, щоб послабити жорсткі суглоби, наростити м'язи та покращити свою фізичну форму.

З часом ви відчуєте себе сильнішими із меншою стомлюваністю. Якщо ви зараз не активні, спочатку зверніться до лікаря, щоб дізнатися, які заходи найкращі для вас.

Ходьба

Вибирайте такі вправи, як сходження по сходах, ходьба, танці та кардіо з низьким навантаженням. Вони краще для вас, ніж заняття, які ставлять навантаження на ваші суглоби, як, наприклад, біг.

Для цього: спочатку  вправляйте кілька хвилин. Додайте більше часу. Тримайтеся помірного темпу та працюйте протягом 30–60 хвилин більшість днів щотижня.

Ревматоїдний артрит
Ревматоїдний артрит

Зміцнення м’язів та кісток

Робіть вправи на опір два-три рази на тиждень для сильніших м’язів, що надасть вашим суглобам більше підтримки. Ви також спалите більше калорій.

Щоб зробити: Використовуйте гумки, гантелі або тренажери для опору. Попросіть вашого фізичного терапевта, щоб він показав вам, як робити кожен крок.

Плавання

Найкращий спосіб зменшити біль у суглобах – поплавати.

Щоб зробити:  Почніть повільно з декількох хвилин у басейні з підігрівом. Використовуйте дощечку для плавання, коли ви вперше починаєте звикати рухатися у воді. Поступово йдіть до мети плавання 30 хвилин за один раз.

Кардіо

Ваш РА робить захворювання серця більш імовірними. Це тим більше причин для вправ. Це зробить ваше серце сильнішим, знизить артеріальний тиск та покращить рівень холестерину.

Є ще один привілей. Оскільки ваш стан ставить вас під загрозу втрати кісток, такі фізичні вправи, як ходьба, танці та сходження по сходах, допомагають запобігти остеопорозу.

Біль в суглобах
Біль в суглобах

Ізометрика

Для цих вправ ви напружуєте м’яз, а потім розслабляєте його. Якби хтось спостерігав за вами, він взагалі не бачив би, що ви рухаєтеся. Цей вид тренувань може бути кращим варіантом, якщо силові тренування завдають вам болі в суглобах.

Розтягнення

Ви будете рухатися краще, якщо зробите це частиною своєї рутини. Використовуйте теплі ванни до і після вправ на розтяжку, щоб полегшити біль і скутість. Спочатку розігрівайтеся легкими аеробними вправами, такими як ходьба протягом 10 хвилин. Тримайте розтяжку 30 секунд, не підстрибуючи і не смикаючись. Робіть розтягнення потроху, не інтенсивно.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини