Здорове старіння: чого очікувати від організму в 50 років

Більшість людей в 50 річному віці стверджують, що вони задоволені своїм життям. Але зміни з вашим організмом вже почали відбуватися. Давайте поглянемо на процеси, які запускаються в вашому організмі в 50 років.

Здоров’я мозку

Ви перейдете в 50 років з більшою кількістю функцій мозку, ніж у 25 років. Хоча цей процес може трохи пригальмуватися біля 55 років, не зупиняйтесь на цьому. Деякі експерти вважають, що, думаючи, ви будете душевно сповільнюватись у віці. Один із способів допомогти зберегти силу мозку (і пам’ять) – це дотримуватися дієти, багатої фруктами, овочами, цільними зернами та здоровими жирами, такими як оливкова та рапсова олії.

Психічне здоров’я

Майже 95% людей старше 50 років кажуть, що «задоволені» або «дуже задоволені» своїм життям. Але у жінок зміна гормону менопаузи може викликати зміни в настрої. А хвороби та постійне вживання алкоголю можуть зробити вас більш схильними до депресії. Проста стратегія для підвищення настрою: менше сидіти і більше рухатися. Ваші шанси на проблеми з психічним здоров’ям вищі, якщо ви сидите більше 7 годин на день або не займаєтеся фізичними вправами.

Імунна система
Імунна система

Імунна система

Імунна система може повільніше боротися з вірусами та іншими зовнішніми загрозами. Ваш організм вже не створює стільки “бойових” клітин, щоб знищити інфекції, як раніше. Через все це ви, швидше за все, захворієте на грип, пневмонію або правця, тому переконайтеся, що ви провакциновані.

Слух

До 40% людей старше 50 років мають певну втрату слуху. Крім природного старіння, ваші гени можуть зіграти свою роль, і деякі проблеми зі здоров’ям – наприклад, високий кров’яний тиск, проблеми з серцем та діабет – можуть вплинути на ваш слух з часом. Якщо у вас є проблеми, попросіть лікаря про тест слуху.

Кістки

Коли ви молодші, ваше тіло заміщає зношені кісткові клітини новими, сильними. На той час, коли вам виповниться 50 років, у вас є більше розбитих кісткових клітин, ніж їх можна замінити. Це означає, що ваші кістки природним чином слабшають. Щоб захистити їх, їжте продукти з високим вмістом кальцію та вітаміну D. Вправи на витримку та опору, такі як походи та підняття ваги, також можуть допомогти вашим кісткам залишатися міцними.

Суглоби

Тканина та хрящі, що ущільнюють ваші суглоби, з часом починають стоншуватися, і ви відчуєте наслідки цього у 50 років. (Чоловіки це можуть помітити раніше). Щоб запобігти болю в суглобах і артриту, почніть зі своєї постави. І стежте за своєю вагою, оскільки зайві кілограми можуть тиснути на ваші суглоби. Також пийте багато води. Коли ви втамовуєте спрагу, ваше тіло витягує рідину з тканини суглоба.

Здоров'я серця
Здоров’я серця

Серце

Як тільки ви досягнете 50-х років, ваші шанси на інфаркт зростуть. Вправи можуть допомогти зберегти ваше серце та судини здоровими – прагніть принаймні 30 хвилин активності протягом більшості днів. (Навіть невеликі прогулянки.) Намагайтеся підтримувати вагу і артеріальний тиск у межах норми, і якщо ви не кинули палити, зараз ідеальний час. Сигаретний дим є основною причиною серцевих захворювань.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини