Четвер, 1 Грудня, 2022

Здорове старіння: ліки для літніх людей, які слід приймати з обережністю

Знеболювальні засоби

Нестероїдні протизапальні препарати (НПЗП), такі як ібупрофен та аспірин, можуть не так як слід працювати в парі з іншими препаратами. Вони часто не є хорошим комбо з розріджувачами крові, ліками від діабету, діуретиками або препаратами артеріального тиску. НПЗП також є грубими для основних органів, коли ваш організм старіє, наприклад, нирки, печінка, серце та травна система.

Знеболювальні засоби
Знеболювальні засоби

М’язові релаксанти

Ваш лікар може запропонувати ці препарати для полегшення м’язових спазмів. М’язові релаксанти, такі як циклобензаприн, метокарбамол та карізопродол, можуть мати такі побічні ефекти, як відчуття запаморочення та розгубленості. Це може підвищити ваші шанси впасти і поранити себе.

Деякі препарати від діабету

Препарати тривалої дії при діабеті, такі як хлорпропамід та глібурид, можуть спричинити низький рівень цукру в крові, стан, який називається “гіпоглікемія”. Ви можете бути розгубленими, пітливими, голодними і втомленими. Якщо стан важкий або тривалий, він може спричинити судоми і, у рідкісних випадках, може бути небезпечним для життя.

Певні засоби для сну

Препарати, які допомагають вам заснути, можуть спричинити проблеми, коли ви прокинетесь. Ви можете мати проблеми з рівновагою, коли встанете з ліжка вранці. Вони можуть вплинути на вашу здатність чітко мислити. Дифенгідрамін, основний інгредієнт багатьох снодійних препаратів, також може призвести до сухості у роті, нечіткого зору та проблем з сечовим міхуром.

Комбіновані препарати

Подивіться уважно на етикетки лікарських засобів, які продаються без рецепта, щоб побачити, чи є у них більше одного діючої речовини. Деякі ліки від застуди та синусів, наприклад, мають деконгестанти разом з антигістамінними препаратами. Поєднання може зробити вас сонливими та з затуманеною головою. Це також може підвищити артеріальний тиск і спричинити проблеми при відвідуванні ванної кімнати.

Негативні наслідки від вживання комбінованих препаратів
Негативні наслідки від вживання комбінованих препаратів

Проносні засоби

Багато людей похилого віку приймають ліки, щоб полегшити запор. Але не розумно приймати деякі лікарські засоби, як бисакодил, як тривале регулярне лікування. З часом проносні засоби можуть спричинити постійні проблеми з вашим кишечником.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини