Дихальні вправи для оздоровлення легких і профілактики пневмонії

Дихальна гімнастика важлива не тільки для профілактики пневмонії, астми та ГРВІ, а й для загального оздоровлення легких. Також вона прискорить відновлення після хвороб.

Для запобігання пневмонії, астми і багатьох респіраторних захворювань важливо виконувати дихальну гімнастику. Вона буде корисною навіть для більш швидкого відновлення здоров’я після перенесених хвороб.

Від нестачі фізичних навантажень, постійного перебування в задушливих приміщеннях і негативного впливу патогенів згодом легені наповнюються нормально, а ось спустошуються не в повному обсязі. В результаті повітря, що лишилося, застоюється, провокуючи розвиток запалень. У нашій сьогоднішній статті ми поділимося з вами кількома простими вправами дихальної гімнастики, які допоможуть оздоровитися.

Лікар слухає дихання
Лікар слухає дихання

Глибоке діафрагмове дихання

Його можна робити перед сном і відразу після пробудження прямо в ліжку:

  1. Одну руку покладіть на груди, а другу — на живіт. Так ви будете контролювати весь процес.
  2. Вдихайте через ніс, намагаючись максимально наповнити легені повітрям.
  3. Видихайте через розкритий рот, супроводжуючи м’яким звуком «ха-а-а». Видих повинен бути довгим, його також можна робити і при закритих губах.
  4. Не буде зайвим невелика затримка дихання між вдихом і видихом.

Дихання з зімкнутими губами

Проста, але ефективна вправа для правильного наповнення і спустошення легенів:

  1. Зручно сядьте, розслабте плечі.
  2. Зробіть глибокий вдих носом, надуваючи живіт.
  3. Повільно видихайте через рот з зімкнутими губами і тиском так, немов ви на щось дмухаєте. Живіт при цьому потрібно втягувати.

Така техніка допомагає відновити кисневе насичення, вона буде корисна при задишці, для полегшення стресу і тривожності.

Дихання з додатковим навантаженням

Як навантаження підійде підйом легких гантелей, присідання або будь-яка інша вправа, виконання якої не будет важким, але все ж надасть невелику напругу.

Постарайтеся синхронізувати видих з найбільш напруженою частиною — в момент випрямлення ніг, якщо присідаєте, або під час підняття гантелі. Вдихайте знову-таки через ніс, видихайте через зімкнутий рот.

Дихання, немов кашляння

Вдих виконуйте носом, а при видиху ротом він повинен бути відкритий і вам потрібно як би поділити його на три рівних сильних видихи, що супроводжуються звуком «ха». Завдяки цьому стимулюється природне очищення легенів від застояного повітря і мокротиння.

Популярне

Подібні новини