Печінка відіграє в організмі дуже важливу роль. По-перше, вона очищає кров від шлаків і токсинів. По-друге, вона впливає на обмін речовин. По-третє, вона бере участь у травленні, виробляючи жовч, і це далеко не всі функції органу. Саме тому важливо насичувати печінку поживними речовинами, підтримуючи тим самим її роботу. Ними багаті кулінарні спеції, про які ми і поговоримо в нашій сьогоднішній статті.
Імбир
Корінь імбиру багатий на амінокислоти, ефірні масла і вітаміни. Його активні компоненти здатні стимулювати регенерацію печінкових клітин, захищати від збудників інфекційних захворювань, а ще вони сприяють процесу детоксикації.
коріандр
В екстракті коріандру багато антиоксидантних сполук, що виконують функцію природного щита організму, оскільки вони перешкоджають протіканню небезпечних ланцюгових реакцій. Вони ж захищають орган від руйнівного впливу канцерогенів.
Кмин
Мінерали, вітаміни і залізо в складі кмину благотворно впливають на травлення, покращують роботу печінки, допомагають засвоєнню поживних речовин. Крім того, ця приправа протидіє утворенню вільних радикалів, розвитку грибків, бактерій і запальних процесів.
Шафран
Шафран відноситься до однієї з найдорожчих прянощів у всьому світі і це неспроста. Він містить кроцетин, що пригнічує ріст ракових клітин, блокує їх розмноження і запускає антиоксидантну дію. Також настій шафрану полегшує виведення токсинів і має антимутагенний ефект, тобто захищає нас від шкідливого впливу зовнішніх факторів, запобігаючи мутаціям на клітинному рівні.
Куркума
Ця спеція допомагає печінці боротися з ушкодженнями, відновлювати клітини, виробляти необхідну для нормального травлення жовч. До того ж куркума відома своїми антибактеріальними, противірусними, протизапальними і протипухлинними властивостями.