Чи дійсно рослинне молоко корисніше коров’ячого

Багатьох ще з дитинства привчають до молока і інших молочних продуктів, проте не всі вони однаково корисні.

Багатьох ще з дитинства привчають до молока та іншим молочним продуктам. Однак не всі вони однаково корисні і в нашій сьогоднішній статті ми спробуємо з цим розібратися.

Коров’яче

Воно завжди вважалося особливо цінним за рахунок схожості за складом з материнським молоком. У ньому багато легко засвоюваного кальцію, білка, вітамінів та інших мінералів. При цьому останнім часом стає все більш поширеною лактозна непереносимість. Якщо людина з таким діагнозом з’їсть або вип’є щось молочне, у неї трапиться розлад шлунка.

Крім того, коров’яче молоко не підходить алергікам та людям похилого віку. Справа в тому, що в цьому напої містяться викликаючі атеросклероз речовини, а ризик його розвитку підвищується саме у віці за 50.

Соєве

Його виробляють з соєвих бобів, воно містить багато кальцію, вітамінів, фолієвої кислоти та інших корисних мікроелементів. За кількістю білка таке молоко не поступається коров’ячому, та й лактози з холестерином в ньому немає. Але як і в інших рослинних протеїнах, в складі даного напою немає всіх незамінних амінокислот.

Тут же важливо розуміти, що соя вважається одним з найсильніших алергенів, тому знову ж таки, з великою ймовірністю, алергікам такий продукт не підійде.

Мигдальне

Як і в соєвому, в мигдальному молоці немає лактози і холестерину, воно є джерелом рослинного протеїну і найсильнішого антиоксиданту (вітаміну E), в ньому ще менше калорій. З іншого боку, в мигдальному молоці багато поліненасичених омега-6 жирних кислот, які не дуже-то і корисні з точки зору підтримки правильного ваги.

Вівсяне і рисове

Обидва ці напої практично без смаку, тому найчастіше в них додають підсилювачі — цукор, солодкі фрукти і таке інше. Зрозуміло, до здорового харчування це не має ніякого відношення.

Кокосове

Багато хто плутає його з кокосовою водою, хоча насправді молоко роблять з м’якоті стиглого кокоса. Воно майже не має протипоказань за винятком індивідуальної непереносимості, цей напій низькокалорійний, в ньому багато корисних для травлення речовин.

Ще в кокосовому молоці міститься каприлова кислота, яка допомагає ефективніше боротися з вірусними інфекціями, сприяє відновленню слизової кишечника, а також має протизапальну дію.

Популярне

Подібні новини