Іноді буває так, що розумовий процес сповільнюється, а замість цього в голові суцільна каша. Напевно подібне траплялося з багатьма з вас і причиною цього є розумова перевтома.
Незалежно від індивідуальних здібностей, подібного роду втома з’являється завжди однаково — коли у вас багато роботи для розуму і мало відпочинку. Крім того, на мозкову працездатність також впливають ендокринні порушення, хронічні захворювання і депресія.
У будь-якому випадку перед лікуванням перевтоми слід побувати на прийомі у терапевта, щоб зрозуміти, чи не в хворобі причина. Якщо з організмом все в порядку, значить пропонуємо вам скористатися порадами дієтологів з приводу харчування, спрямованого на працездатність мозку і стабільність нервової системи.
По-перше, п’ємо воду
Води потребує кожна клітина нашого тіла. Більш того, для роботи мозку вона вважається речовиною №1. Це пов’язано з тим, більшу частину його ваги становить саме вода і навіть при легкому зневодненні відчувається втома і болить голова. Через постійний дефіцит об’єм мозку і зовсім зменшується, в результаті чого може розвинутися хвороба Альцгеймера.
По-друге, споживаємо правильні жири
Для нормальної роботи мозку нам необхідні такі жирні кислоти, як Омега-3 і Омега-6. Вони містяться в рибі і рибному жирі, червоній ікрі та інших морепродуктах, яєчному жовтку, насінні льону, шавлії, соняшнику, гірчиці і чіа, оливковій, лляній, соєвій, кунжутній і кукурудзяній олії, бобових, мигдалі, волоських горіхах, морських водоростях, курячому і індичому м’ясі.
По-третє, не забуваємо про білки
До складу білків входять такі незамінні амінокислоти, як фенілаланін і триптофан. Їх дуже важливо отримувати організму, оскільки вони служать джерелом біорегуляторів, які, в свою чергу, налагоджують роботу клітин. Фенілаланін є в складі курки, креветок, лосося, морського окуня, тріски, горіхів, нуту, сочевиці, субпродуктів. Триптофан міститься в чіа, насінні гарбуза і кунжуту, чорносливі, цілісному йогурті, соєвих і какао-бобах.
По-четверте, не виключаємо з раціону вуглеводи і глюкозу
Ті, що худнуть ахнуть, проте саме глюкоза генерує енергію для мозку. Звичайно, добувати її потрібно не з шкідливих солодощів, а з корисної їжі. Підійде зелена цибуля, ріпа, цільнозерновий хліб, буряк, натуральний мед, фрукти і ягоди.
Ну і наостанок треба сказати, що не можна забувати і про такі вітаміни, як A, B, E, D і K. Саме вони допоможуть уникнути розумової перевтоми.