Як легко та швидко впоратися із запамороченням без ліків: вестибулярна гімнастика

Коли паморочиться голова, перше, що спадає на думку — випити таблетку, щоб полегшити стан. Але куди кориснішим буде виконати комплекс простих та не менш ефективних вправ.

Навряд чи знайдеться хоча б одна людина, яка б жодного разу не стикалася із запамороченням. Причому найбільш ефективним способом впоратися з цією проблемою вважаються не ліки, а так звана вестибулярна гімнастика. Освоїти її зможе кожен, у чому ви і самі зараз переконаєтеся.

Вправа перша

Сядьте стілець або крісло так, щоб вам було зручно, візьміть листок з чітко надруковаою на ньому фразою. Приступаємо:

  1. Тримайте аркуш паперу на відстані близько 30 сантиметрів перед собою, підійміть його на висоту на рівні очей.
  2. Рухайте листок спочатку вліво і вправо, потім по діагоналі, при цьому стежте за ним тільки поглядом, голову тримайте нерухомою.
  3. Згодом прискорюйте рух до тих пір, поки не перестанете розбирати слів, які написані на аркуші.
  4. Повторіть по 15-20 разів на кожній площині (по горизонталі і по діагоналі).

Вправа друга

Знову сядьте в зручну позу, після чого зупиніть погляд на нерухомому предметі, розташованому в 30 см перед вашими очима. Це може бути ручка або фломастер на витягнутій руці. Почніть повертати голову по горизонталі, не зводячи очей з предмета. Виконайте по 15-20 поворотів.

Вправа третя

Приймаємо вихідне положення — встаньте прямо, ноги на ширині плечей, голову теж тримайте прямо, очі дивляться вперед. Перенесіть центр ваги трохи назад, вперед, право, вліво. Не потрібно відхилятися занадто далеко. Поступово можна ускладнити розгойдування закритими очима.

Вправа четверта — хода з поворотами головою

На кожен третій крок повертайте голову вліво-вправо, не опускаючи її при цьому. Спочатку виконуйте таку ходу зі звичайною для вас швидкістю біля стіни, щоб не впасти, якщо втратите свідомість.

Інструкція до вестибулярної гімнастики

Загальні рекомендації

Намагайтеся щодня робити таку вестибулярную гімнастику вранці і ввечері з середньою тривалістю від 20 до 30 хвилин, потім обов’язково потрібно відпочити. Під час виконання не поспішайте, взуття для цього вибирайте зручне без підборів або взагалі роззуйтеся. Також при регулярних запамороченнях не завадить консультація лікаря, щоб виявити причину і впливати саме на неї.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини