ТОП-3 популярних ліків з домашньої аптечки, від яких вже давно пора відмовитися

У всіх у нас вдома є домашні аптечки, які вже давним-давно не оновлювалися. Але ж деякі популярні ліки насправді несуть здоров'ю більше шкоди, ніж користі.

Наш менталітет такий, що при будь-якій проблемі зі здоров’ям ми любимо вдаватися до самолікування, хоча в більшості випадків цього робити не можна. Прийом будь-яких ліків повинен здійснюватися за призначенням лікаря. Проте у всіх нас вдома є домашня аптечка, в якій давним-давно пора провести ревізію. Сьогодні ми розповімо, від яких препаратів вже давно пора відмовитися через їх сумнівний вплив на організм.

Валідол

Валидол
Валідол

Про його призначення, здається, знають навіть діти — від серця. Важливо розуміти, що негативного ефекту валідол не несе, однак і корисних властивостей у нього набагато менше, ніж багато хто чекає.

Ментол, що міститься в таблетках, дійсно розслабляє гладкі м’язи, які є в стінках судин. За рахунок цього приплив крові до серцевого м’яза незначно збільшується. При цьому якщо справа доходить до нападу, на цей випадок при собі краще мати більш ефективні препарати. Йдеться про ангінозні напади, характерні для стенокардії — захворювання, що проявляється болем в центрі грудної клітини.

Корвалол

Корвалол
Корвалол

Від одного його запаху можна зійти з глузду, а ви тільки уявіть, що відбувається у вашому організмі, коли ви випиваєте суміш зі снодійного, спирту і екстракту трав. Більш того, у складі корвалолу є фенобарбітал. Ця речовина викликає звикання вже через 2-3 тижні регулярного прийому. Майте це на увазі.

Анальгін

Анальгин
Анальгін

Як не дивно, але в більшості країн Європи і в США це знеболююче заборонено до продажу. Звичайно, це не просто так. По-перше, вираженість дії медикаменту поступається звичайному парацетамолу. А по-друге, до низького потенціалу додається рідкісний і дуже небезпечний для життя побічний ефект метамізолу натрію (діюча речовина анальгіну) на кістковий мозок.

Останній характеризується руйнівною дією на гранулоцити — вид лейкоцитів, основна функція яких полягає в імунному захисті від інфекцій. Називається цей стан агранулоцитозом.

Займаючись самолікуванням, пам’ятайте про те, скільки шкоди ви можете завдати вашому організму замість користі. Якщо вам здається, що полегшити той чи інший стан можна певним ліками, запитайте у лікаря. Бережіть себе!

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини