Яких захворювань варто побоюватися влітку і чому. Рейтинг літніх хвороб

Крім сонячних днів і великої кількості «їстівних» вітамінів літо готує для нас менш радісні сюрпризи. Різних захворювань, які можна отримати в літню пору, безліч, але ми в своєму рейтингу виділили 5 найбільш поширених.

1. Харчове отруєння

Літо по праву названо сезоном харчових отруєнь. Висока температура і вологість навколишнього середовища створюють оптимальні умови для росту мікроорганізмів в продуктах харчування.

Симптоми захворювання і їх тяжкість залежить від типу збудника. Скарги на болі в животі, діарею, блювоту і нудоту є у тих людей, які контактували з золотистим стафілококом, сальмонелою, Campylobacter. Перші симптоми з’являються вже через 12-48 годин після зараження. І як правило, перший симптом це блювота. За нею йде водяниста діарея, біль і спазми в області живота, нудота і лихоманка.

Золотистий стафілокок підстерігає нас в неправильно зберігаються продуктах з високим вмістом солі або цукру. Сальмонела любить жити в яйцях і молочних продуктах, а також в м’ясних стравах. Сальмонельоз – одна з найважчих кишкових інфекцій, тому щоб уникнути зараження не слід вживати продукти харчування, в яких ви сумніваєтеся. Компілобактер ми можемо отримати при контакті з тваринами, такими як курчата, корови або коня. Тому не варто забувати про правила гігієни після контакту з тваринами.

Харчові отруєння влітку

2. Лямбліоз або гельмінтоз

Варто тільки забути, ретельно вимити овочі та фрукти, яких удосталь влітку, і ви отримаєте шанс на знайомство з глистами. Не варто помилятися в твердженні, що це тільки дитяча хвороба. Люди з легким перебігом цих захворювань, як правило, не мають симптомів. А ось при тяжкому перебігу гельмінтозів, а також лямбліозу може бути цілий ряд проблем зі здоров’ям, у тому числі біль в животі, діарея, анемія, втрата ваги, а у дітей – затримку фізичного та розумового розвитку. Тому не варто забувати про обов’язкову обробці продуктів харчування водою перед вживанням.

 "Відвідування отруєння влітку

3. Сонячний і тепловий удар

Це третя найбільш поширена причина літніх нездужань. Першим симптомом перегріву є головний біль і слабкість.

Симптомами сонячного удару є температура тіла до 40 ° С або вище, суха і почервоніла шкіра, прискорене дихання і пульс, іноді – нудота і / або блювота. Варто мінімізувати перебування на сонці в активні сонячний годинник, щоб уникнути перегріву організму, якому і так важко справлятися з високими температурами навколишнього середовища.

4. Сонячні опіки

Головне встигнути під час зупинитися при бажанні мати гарну засмагу! Поразка великих ділянок шкіри загрожує не просто дискомфортом і порушенням сну, але також зневодненням і приєднанням інфекції. Сонячний опік супроводжується почервонінням і хворобливістю шкіри, а в більш важких випадках – утворенням пухирів, підвищенням температури, нудотою і блювотою. Рекомендації по уникненню перегріву такі як і при сонячному ударі – чи не знаходиться довгий час під впливом «активного» сонця.

5. Хвороба Лайма

Захворювання, яке переноситься кліщами. Первинні симптоми це гріпозное стан – слабкість, головний біль і ломота в тілі. Далі з’являються округлі почервоніння на різних ділянках тіла. Але небезпека хвороби зовсім не в її перебігу, а в можливі ускладнення на нервову і судинно серцеву систему. Варто носити одяг, який максимально закриває відкриті участкітела, для уникнення контакту з кліщами.

 "" укус кліща

Популярне

Подібні новини