Названо продукти харчування, які можуть провокувати мігрені і головні болі

Ми щодня вживаємо продукти, які впливають на виникнення головного болю, навіть не замислюючись про це. Але тим людям, активність яких знижується через мігрені, лікарі рекомендують виключити наступні продукти харчування:

Алкоголь

Згідно з підрахунками вчених алкоголь викликає приступ мігрені в одній третині випадків у людей схильних до нападів головного болю. Винуватцями є дубильні речовини і флавоноїди. Також алкоголь сприяє обезводненню організму і зниження рівня серотоніну, що посилює головний біль.

Кофеїн

Якщо у вас часті головні болі, то вам варто обмежити себе у вживанні кави. Вчені довели, що кофеїн діє на певні рецептори в мозку, які пов’язані з головними болями. Але відмовлятися від улюбленого напою зовсім не треба. Вживання кофеїну під час нападу мігрені допоможе полегшити стан, так як кофеїнові напої надають знеболюючу дію на організм. Лікарі рекомендують добову норму напоїв з кофеїном не більше 300мл.

Нітрит натрію

Шинка, ковбаса, сосиски можуть викликати напади головного болю. Справа в нітриті натрію, який додають в вище перераховані продукти для додання м’ясним продуктам «апетитного» рожевого відтінку. Дослідження довели, що цей нітрат викликає зміни в біохімічних процесах мозку, тим самим провокуючи мігрені.

Влияние алкоголя на мигрени
Вплив алкоголю на мігрені

Глутамат натрію

Дослідження показали, що 2,5% головних болів пов’язані з вживанням глутамату натрію. Глутамат натрію додають в чіпси, страви швидкого приготування, соєвий соус і бульйонні кубики.

Влияние концентратов на оганизм
Вплив концентратів на оганизма

Аспартам

Цей штучний підсолоджувач підозрюють в причинах розвитку мігрені. Солодкі газовані напої, жувальні гумки, льодяники містять Е951, тому варто обмежити себе в цих продуктах людям, страждаючим на мігрені.

Шоколад

Шоколад може запросто спровокувати головний біль через наявність какао в ньому. Тому гіркий шоколад може частіше викликати мігрені, ніж скажімо молочний або білий. Ці улюблені всіма ласощі викликають також мінімальну гіпоглекемію. Щоб не відмовлятися зовсім від шоколаду, можна просто вживати молочний і білий шоколад замість гіркого чорного.

Цитрусові

Цитрусові містять тирамін. Тому в дослідженнях була встановлена прямий зв’язок між нападами мігрені і прийомом цитрусових в організм.

Влияние цитрусов на головные боли
Вплив цитрусів на головні болі

 

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини