Чому не можна чистити вуха ватяними паличками і чи потрібно взагалі це робити

Лікарі розповіли, чому не можна чистити вуха ватяними паличками і чому сірку взагалі не потрібно видаляти. При цьому багато людей думають, що гігієни вух потрібно дотримуватися якомога частіше. Насправді це тільки шкодить.

Серед людей досить поширена думка про те, що гігієни вух потрібно дотримуватися якомога частіше. Виявляється, це зовсім не так. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо, чому не можна чистити вуха ватяними паличками і чому сірку взагалі не потрібно видаляти.

Для чого нам вушна сірка

Вушна сірка представляє з себе секрет, який виробляють сірчані залози, розташовані в зовнішньому слуховому проході. Це зовсім не бруд, а захист для наших вух. Ось чим ми їй зобов’язані:

  • не дає комахам потрапити всередину вуха;
  • виштовхує пил, бруд, волоски і відмерлі клітини;
  • підтримує специфічний рівень кислотності, завдяки чому середовище для хвороботворних вірусів, бактерій і грибків стає несприятливим і вони не можуть давати старт інфекційним процесам;
  • перешкоджає попаданню води в шкіру слухового проходу;
  • попереджає обезводнення шкірного покриву внутрішнього вуха і появу супутнього цьому свербіння.
Основное предназначение ватных палочек — помощь в макияже
Основне призначення ватних паличок — допомога в макіяжі

Щодо ватних паличок

Очищати слуховий прохід ватними паличками категорично заборонено. По-перше, ними ви тільки заштовхне сірку вглиб, що банально може призвести до утворення сірчаної пробки. По-друге, так можна пошкодити барабанну перетинку. Це боляче, а лікуватися і відновлюватися після такого довго.

По-третє, ватяні палички здирають ніжний захисний шар шкіри, відкриваючи тим самим двері для інфекцій, грибків і бактерій. Те ж стосується сірників, зубочисток, шпильок з намотаною ватою. В загальному і цілому, будь-які спроби позбутися від сірки самостійно не приведуть ні до чого хорошого.

Ватная палочка только глубже утрамбует серу
Ватяна паличка тільки глибше утрамбує сірку

Чому вуха не потрібно чистити

Вуха дорослих і дітей вміють самоочищатися. Відбувається це, коли ми рухаємо щелепою — жуємо, кашляємо, говоримо. Так сірка зі слухового каналу виходить назовні без додаткових маніпуляцій.

У нормі ніяких допоміжних дій для очищення не потрібно. Все, що необхідно зробити людині, так це акуратно видалити секрет, що накопився — змочіть у воді ватний диск і протріть ним складки вушної раковини разом зі входом в слуховий прохід. Робіть це не частіше пари раз на місяць.

Популярне

Подібні новини