Запалення легенів завжди вважалося небезпечною хворобою, адже вона може призвести до незворотних змін в дихальних шляхах, особливо при несвоєчасній діагностиці. У рік такий діагноз ставиться до 17 млн пацієнтів, а кожен 64 випадок захворювання виявляється смертельним. У нашій сьогоднішній статті ми розповімо, як не пропустити пневмонію, адже зараз це особливо актуально.
У чому небезпека недуги
Важливо розуміти, що проблема запалення легенів полягає не в тяжкості лікування, а в його занадто пізньому виявленні. Якщо людина має справу з безсимптомною формою, то будь-які зовнішні прояви пневмонії дають про себе знати вже тоді, коли уражена більша частина органу.
Саме з диханням наша кров насичується киснем, з кровотоком він доставляється в усі системи організму. У разі такого серйозного захворювання дихальних шляхів процес порушується, що не віщує нічого доброго.
Список насторожливих симптомів
Наявність цих ознак має стати приводом для термінового звернення за медичною допомогою:
- Погіршення стану після помітного поліпшення. Так буває, коли пневмонія розвивається на тлі вірусних інфекцій. При зараженні грипом, наприклад, імунітет починає з ним боротися. Віруси, що перечікують в носоглотці, тим часом потрапляють в легені. Через 3-5 днів вихідна хвороба переможена, симптоматика слабшає. Але ті самі патогени розмножуються, а коли їх стає занадто багато, імунна система видає відповідь і здається, що застуда повернулася з новими силами.
- Відсутність апетиту. У важких випадках організм спрямовує всі сили на боротьбу з недугою, намагаючись не витрачати енергію на перетравлення їжі.
- Частий кашель, причому як сухий, так і вологий. Він свідчить про подразнення уражених легень.
- Висока температура за 40°, яка супроводжується неприємним ознобом і рясним потовиділенням. Так тіло намагається екстрено охолонути.
- Задишка без видимих на те причин. Похід на кухню за чаєм не повинен викликати задишку. Якщо ж вона з’явилася, значить почалося кисневе голодування.
- Колючий біль у грудях при спробі глибоко вдихнути. Свідчить про набряк легкого. Через збільшення в розмірах воно починає тиснути на найближчі нервові закінчення, тому й боляче.
- Прискорений пульс. Звичайно, у кожного своя норма, але якщо зазвичай в стані спокою ваша частота серцевих скорочень не перевищує 80 ударів, а зараз доходить до 100, зверніть на це увагу.
Як тільки ви виявите у себе більше половини перерахованих симптомів, не зволікайте з викликом лікаря.