Щитовидка знаходиться в низу шиї і відповідає за вироблення гормонів, які регулюють процеси обміну речовин в організмі. Так як онкологія вражає щитовидну залозу, то всі симптоми захворювання пов’язані саме з горлом і шиєю хворого.
рак щитовидки
У зоні ризику онкологічних захворювань щитовидки перебувають люди у віці від тридцяти до шістдесяти років. Схильність до даного захворювання у жінок вище в 2 – 3 рази в порівнянні з чоловіками.
Діагностують 4 види онкології щитовидки: папілярну карциному, фолікулярну карциному, мозкову карциному і анапластичної карциному щитовидної залози.
Ознаки онкологічного захворювання
Ознаками онкозахворювання щитовидки є:
• ущільнення (шишка) або опухлість спереду шиї
• припухлі залози щитовидки
• захриплість, яка не проходить
• больові відчуття в горлі, які не проходять
• змученому відпочити ковтання
Новоутворення на шиї найбільш часта ознака онкології щитовидки. Воно як правило безболісне. Але якщо ви у себе помітили таку шишку на шиї відразу не варто лякатися. За статистики тільки одна з двадцяти шишок на шиї є онкологією, в інших випадках це може бути звичайний зоб. Злоякісні пухлини як правило тверді на дотик, не переміщаються по шкірі і ростуть.
Але вам все одно необхідна консультація лікаря, який зробить професійний огляд вашої пухлини.
Інші додаткові симптоми включаючи діарею, пов’язані з роботою самої щитовидки. Але ці симптоми підступні тим, що вони також можуть бути пов’язані з іншими менш серйозними захворюваннями.
Але якщо у вас занепокоєння з приводу стану свого щитовидної залози, зверніться за консультацією до терапевта. Він обмацає вашу шию і призначить додаткові аналізи, також вас можуть направити до іншого фахівця, для постановки більш точного діагнозу.