Онкологія: 7 симптомів раку, про які вам слід обов’язково знати

Онкологічні захворювання входять в трійку лідерів по смертності в усьому світі. Рання діагностика збільшує шанси на виживання в рази. Так які перші тривожні дзвіночки онкології?

Зміни на вашій шкірі

Нова пляма на вашій шкірі або зміна розміру та форми може бути ознакою раку шкіри. Або поява плями, яка виглядає не так, як усі інші плями на вашому тілі. Якщо у вас є якісь незвичайні сліди, попросіть лікаря перевірити шкіру. Він огляне вас і при потребі може видалити невеликий шматок (який називається біопсією), щоб детальніше розглянути ракові клітини.

Набридлий кашель

Якщо ви не курите, дуже мало шансів, що нудотний кашель є ознакою раку. Зазвичай це спричинено постназальним ефектом, астмою, кислим рефлюксом або інфекцією. Але якщо ваш кашель не проходить або ви кашляєте кров’ю – особливо якщо ви палите, – зверніться до лікаря. Він може перевірити слиз з ваших легенів або зробити рентген грудної клітки, щоб виключити наявність раку легенів.

Рак грудей
Рак грудей

Зміни в структурі грудей

Більшість змін молочної залози не є раком. Однак все-таки важливо розповісти лікареві про них і дозволити йому перевірити їх. Повідомте лікарю про будь-які грудочки, зміни сосків або виділення, почервоніння або потовщення або біль у грудях. Він зробить огляд грудей і може запропонувати мамографію, МРТ або, можливо, біопсію.

Вздуття живота

У вас може виникнути почуття вздуття живота через дієту або навіть стрес. Але якщо стан не покращиться або у вас також є втома, втрата ваги або біль у спині, попросіть перевірити вас. Постійне здуття живота у жінок може бути ознакою раку яєчників. Ваш лікар може зробити тазовий огляд, щоб знайти причину.

Проблеми, коли ви мочитеся

У багатьох чоловіків виникають проблеми з сечовипусканням у міру дорослішання, як, наприклад, необхідність частіше ходити в туалет або слабкий потік сечі. Зазвичай це ознаки збільшеної простати, але вони також можуть означати рак простати. Зверніться до лікаря для обстеження і, можливо, здайте спеціальний аналіз крові, який називається тестом на ПСА.

Лімфома
Лімфома

Набряклі лімфатичні вузли

У вас на шиї, пахвах та інших місцях є ці маленькі залозоподібні залози. Коли вони набрякають, це часто означає, що ви боретеся з такою інфекцією, як застуда або стрептокок. Деякі види раку, такі як лімфома та лейкемія, також можуть викликати подібний набряк. Порадьтеся з лікарем, щоб уточнити причину.

Втрата ваги

Звичайно, ви можете схуднути, змінивши спосіб харчування чи фізичні вправи. Це також може статися, якщо у вас є інші проблеми, наприклад, стрес або проблеми зі щитовидною залозою. Але не нормально втрачати більше 10 кілограм і більше, не намагаючись схуднути. Є ймовірність, що це може бути першою ознакою раку підшлункової залози, шлунка, стравоходу, легенів або іншого типу.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини