fbpx

Продукти, які можуть викликати головний біль

Хоча більшість визнають зв’язок між головним болем і хворобою, багатьом складно зрозуміти, чому в один момент вони можуть відчувати себе добре, а в наступний – страждати від головного болю.

Ви б повірили, що жахливий стук в голові насправді може бути викликаний чимось, що ви з’їли або випили? І ми говоримо не тільки про ранок після вечірки. Кофеїн, копченості та навіть сир можуть викликати у вас відчуття, ніби хтось використовує вашу голову як бонго.

Нижче наведено список деяких менш відомих тригерів головного болю, пов’язаних з їжею і напоями.

Кава і шоколад

Кава і шоколад
Кава і шоколад

Кава і шоколад можуть бути як тригерами, так і інгібіторами головного болю. Регулярне вживання кофеїну, присутнє в обох продуктах, може привести до фізичної залежності, яка проявляється у вигляді абстинентного синдрому, коли користувач різко припиняє прийом кофеїну.

Наприклад, людина, регулярно п’є каву, у вихідні спить трохи довше. Вона прокидається і вирішує, що їй не потрібна чашка кави, щоб почати свій день. Минає година, і її голова починає стукати. Чому? Кровоносні судини занадто розширилися. Коли це відбувається, кофеїн дійсно може полегшити біль.

Витримані сири

сири
Сири

Витримані сири містять речовину під назвою тирамін. Він утворюється, коли старіння їжі викликає розщеплення білків.

Чим довше сир витримується, тим вище буде зміст тираміну.

Тирамін – хімічна речовина, яка викликає головні болі і мігрень. Звичайні сири з високим вмістом тираміну включають:

  • фета;
  • блакитний сир;
  • пармезан.

Ковбасні вироби

Ковбасні вироби
Ковбасні вироби

Ковбасні вироби, включаючи м’ясні делікатеси, шинку, хот-доги і ковбаси, містять консерванти, звані нітратами, які зберігають колір і смак. Ці продукти можуть виділяти в кров оксид азоту, який, як вважається, розширює кровоносні судини мозку.

Заморожені продукти

морозиво
морозиво

Вживання заморожених продуктів і напоїв, таких як морозиво, може викликати сильний колючий біль в голові.

Швидше за все, у вас виникнуть головні болі, що переходять у приступи мігрені, якщо ви швидко з’їсте холодну їжу, після тренування або при перегріванні.

Продукти, що містять глутамат натрію

Глутамат натрію
Глутамат натрію

Глутамат натрію являє собою натрієву сіль глутамінової кислоти, яка природним чином присутняв нашому організмі.

Вона міститься в деяких продуктах і присутня у багатьох продуктах харчування в якості харчової добавки. Вважається, що її можна їсти безпечно, але деякі дослідники пов’язують її з нападами мігрені.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини