Експерти: після початку медреформи українці почали платити більше за своє лікування

Експерт Дмитро Підтуркін розповів що за період проведення медичної реформи громадяни України почали платити за своє лікування більше грошей, а не менше як обіцяли раніше чиновники.

Засновник експертної медичної спільноти заявив, що не дивлячись на благі наміри Уляни Супрун, під час проведення медичноъ реформи, українцям доводиться діставати зі своєї кишені більше грошей за своє лікування, ніж до на початку реформи.

За даними Держстату в звіті про кінцеві витрати за цілями, в рядку “Охорона здоров’я “, ми бачимо число 87 мільярдів гривень у 2016 році, коли пані Супрун очолювала Міністерство охорони здоров’я України, і цифру в 167,5 мільярдів гривень в 2019 році.

Статистика за 2016 рік
Статистика за 2016 рік

Простіше кажучи, в період з 2016 по 2019 ми зі своєї кишені дістали в двічі більше грошей для власного лікування. “Ми з вами почали платити більше, а держава відповідно менше “, – стверджує Дмитро.

Статистика за 2019 рік
Статистика за 2019 рік

Експерт стверджує, що левова частка цифри в 167 млрд. грн. належить пацієнтам з важкими захворюваннями, яких держава, після проведення реформи, фактично змусила купувати ліки за власний рахунок, так як на протязі двох років були постійні проблеми із закупівлею та постачанням життєво необхідних ліків. Ще сюди увійшли люди, які змушені були здавати необхідні для них аналізи в приватних клініках, а не в державних.

Така ситуація виникала через проведення закупівель ліків у закордонних постачальників, які відвантажували товар в середньому через 20! місяців після оплати з державного бюджету, такі дані надала Рахункова палата України.

Тому експерт вважає, що саме через такі безглузді ситуації більшість населення країни негативно поставилося до нової медичної реформи.

Якщо метою медичної реформи було переливання грошей між підрозділами Міністерства охорони здоров’я, то можна сказати тут чиновники впоралися, а якщо мета була в іншому, тоді виникає дуже багато питань до їхньої роботи, особливо у медиків.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини