Буквально на днях до реанімації обласної дитячої лікарні в Дніпрі надійшла дворічна дитина, ошпарена окропом. Зараз стан хлопчика важкий, а лікарі намагаються його стабілізувати.
Як це відбулося
В той день маленький Ромчик грав зі своєю старшою сестрою вдома в селі, а їх мама зібралася варити вареники. Жінка поставила на плиту каструлю з водою, малюк в цей час був поруч. Вистачило однієї секунди, щоб сталося непоправне. Поки мати на мить відвернулася, син потягнувся ручкою до ковша і перевернув на себе окріп.
Спроби зняти з дитини светр відняли хвилини три — в стані шоку руки матері ніби не слухалися, а хлопчик сильно сіпався. Раніше він ніколи не підходив до працюючої плити, тому жінка ніяк не очікувала, що таке може статися, хоча і не залишала його без нагляду.
У Роми обпалені обидві руки, шия, грудна клітка і підборіддя, всього у нього 15% опіків тіла. Того ж вечора малюка доставили в обласну лікарню і відразу прооперували. Рану лікарі закрили штучною шкірою, яка служить тимчасовим захисним покриттям, а також зменшили рівень інтоксикації.
Яке лікування чекає на дитину
Скільки конкретно операцій чекає на Ромчика, медики поки не можуть сказати точно. Ясно одне — грошей на тривале лікування в родині просто немає, оскільки дружина в декретній відпустці, а чоловік працює на сільському агропідприємстві. На даний момент збором допомоги для хлопчика займаються добровольці.
Як каже волонтер Олександра Сова-Тимощенкова, кожен день перебування в лікарні буде обходитися в суму до 5 тисяч гривень. Дитина пробуде там як мінімум до літа. Зараз малюк гостро потребує донорів, в нинішній же ситуації через карантин багато хто боїться, та й не у кожного є можливість доїхати.
Реквізити для допомоги родині: карта ПриватБанку 5168 7427 1212 6501, Тимощенкова Олександра.
Як діяти батькам у подібних ситуаціях
Якщо раптом ви опинитеся на місці Роминої мами, знайте, які заходи слід вживати в першу чергу:
- Зніміть просочений окропом одяг, а якщо він потрапив на голу шкіру, змахніть його. У разі коли зняти одяг не виходить, облийте його холодною водою.
- Охолоджуйте опіки прохолодною водою протягом 15 хвилин. Не можна, щоб вона була крижаною, інакше так ви додатково спровокуєте обмороження.
- Викличте швидку.
Що стосується заборон — ні в якому разі не обробляйте рани будь-яким маслом, включаючи оливкове, содовими розчинами, йодом та іншими народними засобами.