Автомати з газованою водою, безсумнівно, є одним із символів життя в СРСР. Перед ними завжди збиралися довгі черги, причому в радянські часи всі пили з однієї склянки і не хворіли. А може все ж хворіли?
Всі, хто застав ту епоху знають, що такі вендингові автомати стояли скрізь — на вокзалах, в аеропортах, в кінотеатрах, в універмагах, в готелях і просто на вулицях. Смак цього улюбленого багатьма напою незабутній, тому їх популярність була величезною. Однак є одна деталь, яка бентежить — для всіх бажаючих попити пропонувалася всього пара склянок, причому це хвилювало небагатьох.
Звичайно, в автоматах було передбачено окреме гніздо з решіткою, де посудину можна було помити. Як це працювало — стакан потрібно було перевернути догори дригом, поставити в те саме гніздо і натиснути до упору, після чого його обдавало напором води. Найчастіше він був таким слабким, що не змивав навіть сліди від губної помади.
Не можна не сказати і про те, що апарати періодично обслуговували, обмиваючи посуд гарячою водою з содою. Але ж це відбувалося не кожен день і вже точно не кожну годину.
За весь час існування Радянського Союзу бували різні епідемії, при цьому не було жодної згадки про автомати як про джерело зараження і поширення інфекцій.
Звичайно, від склянок можна було заразитися, як мінімум ГРВІ, грипом та герпесом. Однак, по-перше, в разі застуди ніхто не розбирався, де і як можна було її підхопити. А по-друге, статистику захворюваності уряд СРСР як правило не розголошував, тому про інші хвороби, пов’язані з зараженням через загальні предмети, і мови не йшло.
В результаті кінець автоматам з газованою водою поклали не пандемії та спалахи інфекційних захворювань, а розвал Союзу, що не може не дивувати.