Користь меду для здоров’я або 5 причин включити його в раціон: смачно і корисно

Користь меду для здоров'я або 5 причин включити його в раціон. Це не тільки смачно, але ще і дуже корисно, адже не дарма бджолиний нектар здавна використовували в народній медицині.

З настанням серпня розпочинається і сезон меду. Це одні з найбільш корисних і популярних солодощів, до того ж вони є чудовою альтернативою цукру. Користь меду для здоров’я не обмежується одним лише поліпшенням травлення. У нашій сьогоднішній статті ми поділимося 5 причинами включити його в раціон, щоб ви зробили це якомога швидше.

1. Бореться з інфекціями

Простуда
Застуда

Бджолиний нектар володіє антибактеріальними і протизапальними властивостями. Він — незамінний засіб при лікуванні застуд і вірусів, сприяючий швидкому одужанню. Особливо в цьому плані корисний липовий мед — відмінно справляється з високою температурою і кашлем.

2. Загоює ранки і опіки

Ссадина на руке
Ранка на руці

Ці ласощі без перебільшення можна назвати природним антибіотиком, що мають знезаражувальну дію. З їх допомогою посилюється кровотік і відтік лімфи, завдяки чому шкіра швидше відновлюється навіть при псоріазі і герпесі.

3. Допомагає при діареї

Диарея
Діарея

Діарея завжди супроводжується виходом великої кількості рідини з організму, а значить і безлічі корисних речовин. Тут-то на допомогу і приходить мед, який допоможе заповнити цей недолік.

Майте на увазі, що в даному випадку його не можна вживати в сирому вигляді. Найкраще випити склянку теплої води з розведеним у ній нектаром, але якщо вона буде гарячою, вся користь зникне. Оптимальна температура рідини — не вище 40 градусів.

4. Знижує артеріальний тиск

Повышенное давление
Підвищений тиск

Як не дивно, але мед здатний нормалізувати тиск. Це обумовлено змістом антиоксидантних сполук, що володіють такою властивістю. Ложка бджолиного нектару ввечері є хорошим профілактичним засобом для гіпертоніків.

5. Нейтралізує шкідливий холестерин

Вредный и полезный холестерин
Шкідливий і корисний холестерин

Чим рівень холестерину в крові вищий, тим більша ймовірність розвитку хвороб серця. Особливо це стосується атеросклерозу і утворення жирових бляшок, що небезпечно інфарктами та інсультами. Доведено, що прийом меду перед сніданком очищає судини і тим самим запобігає серцево-судинним проблемам.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини