Мед виявився кращим методом лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів, ніж традиційні засоби

Тріо дослідників Оксфордського університету встановило, що мед є кращим лікуванням від захворювання на інфекції верхніх дихальних шляхів, ніж інші традиційні засоби.

У своїй роботі вчені описують своє дослідження результатів численних клінічних випробувань, що включали тестування методів лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів, та що вони дізналися з отриманих даних.

За останні кілька років медичне співтовариство стало насторожено, коли бактерії виробили стійкість до антибактеріальних препаратів. Деякі дослідження виявили, що зловживання такими ліками є причиною цьому. Особливу стурбованість викликають антибактеріальні методи лікування деяких лікарів для хвороб, які, ймовірно, не допоможуть. Одним із таких випадків часто є інфекції верхніх дихальних шляхів, переважна більшість з яких спричинені вірусами, а не бактеріями. Через такі випадки вчені шукали інші засоби проти цих інфекцій, і одна терапія, зокрема, почала виділятися: мед.

Рідкий мед
Рідкий мед

Дані свідчать про те, що мед можна застосовувати для лікування застуди взагалі та кашлю зокрема – люди використовують його як терапію вже тисячі років. У цих нових зусиллях дослідники розглядали результати численних клінічних випробувань, які перевіряли ефективність терапії проти інфекцій верхніх дихальних шляхів. Загалом команда вивчила дані 14 клінічних випробувань, в яких брали участь 1761 пацієнт.

Аналізуючи дані всіх дослідів разом, дослідники виявили, що випробування включали дослідження практично всіх традиційних засобів, таких як ліки від нежитю та синусів, а також антибіотиків та меду. Вони виявили, що мед виявився найкращою терапією серед усіх перевірених. Окрім доведення більш ефективного лікування кашлю (на 36 відсотків краще зменшує кількості кашлю і на 44 відсотків краще знижує вираженості кашлю), це також призвело до скорочення середньої тривалості зараження на два дні.

Чудодійні властивості меду

Дослідники відзначають, що причина, що мед працює як лікування інфекцій верхніх дихальних шляхів, полягає в тому, що він містить перекис водню – відомого вбивці бактерій – що також робить його корисним як місцеве лікування від порізів та подряпин. Мед також має правильну консистенцію – його товщина діє на покриття рота та горла, заспокоюючи роздратування.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини