Нове дослідження від UBC виявило докази того, що люди при смерті все ще можуть чути.
Дослідники збирали активність мозку за допомогою електроенцефалографії (ЕЕГ) в контрольній групі здорових учасників.
Вони порівняли ці дані з активністю ЕЕГ пацієнтів в хоспісі Святого Іоанна в Ванкувері – як тоді, коли вони були в свідомості, так і пізніше, коли вони перестали відповідати.
Дослідження показало, що мозок деяких вмираючих пацієнтів реагував на звуки аналогічно здоровій групі учасників навіть в останні години перед смертю.
У дослідженні взяли участь 13 сімей а хоспісі Св. Іоанна, які погодилися. Дослідники використовували зареєстровану мозкову активність п’яти пацієнтів, які вже не відповідали на звернення до них.
«Наші дані показують, що вмираючий мозок може реагувати на звук навіть в несвідомому стані, аж до останніх годин життя» – сказала в прес-релізі Елізабет Блундон, кандидат психологічних наук.
Співробітник дослідження доктор Ромейн Галлахер, лікар в хоспісі каже, що дані відображають позитивні реакції, які лікарі могли спостерігати, коли близькі розмовляють з вмираючими пацієнтами в їх останні хвилини.
«Це дослідження підтверджує той факт, що медсестри і лікарі хоспісу помітили раніше. Звуки близьких людей втішають вмираючих», – коментує Галлахер.
«Це додає значний сенс до останніх днів і годин життя і показує, що присутність іншої людини поруч особисто або по телефону має сенс».
Проте, хоча дослідження припускає, що людина, яка не відповідає на звуки, в кінці життя може чути, лікарі вважають, що це не доводить, що люди розуміють те, що вони чують.