Дослідження в області раку шкіри ведуться вже давно. Тому менш інвазивні тематичні хіміотерапії з’явилися в якості альтернативи лікування, але болючий розмір мікроголоки і швидке розчинення полімерів, використовуваних при лікуванні, ускладнили їх широке використання.
«Ми розробили новий пластир з повністю мініатюрними голками, який дозволяє ненав’язливу доставку ліків через шкіру для лікування раку шкіри», – каже доцент кафедри біомедичної інженерії та машинобудування.
«Унікально, цей пластир повністю розчиняється рідинами організму програмованим чином, так що субстрат пластиру розчиняється протягом однієї хвилини після введення голок в шкіру з подальшим поступовим розчиненням силіконових голок в тканинах протягом кількох місяців» – говорить дослідник.
Таке поступове повільне розчинення кремнієвих наноголок забезпечує тривалу і стійку доставку протиракових препаратів.
Вчений говорить, що він почав працювати над цим типом технології, побачивши, як його дочка боїться голок під час щеплення.
Дослідники розробили нову конструкцію з кремнієвих наноголок, які побудовані на тонкій, гнучкій і водорозчинній медичної плівці. Водорозчинна плівка служить тимчасовим власником, який може бути відповідним чином з’єднаний з м’якою криволінійною поверхнею шкіри під час введення наноголки з наступним швидким, повним розчиненням протягом хвилини.
Поверхня наноголки виконана з нанорозмірними порами і забезпечує більшу навантажувальну здатність лікарського засобу, порівнянну з такою при використанні звичайних мікроголок.
Наноголки можуть доставляти хіміотерапевтичні препарати для цілеспрямованого впливу на ділянки меланоми. Наноголки кремнію є біологічно сумісними і розчинними в тканинних рідинах, так що вони можуть повністю розсмоктуватися в організмі протягом декількох місяців нешкідливим чином.