Дослідники зробили припущення, що дисбаланс бактерій може провокувати запалення і хвороби, оскільки деякі мікроорганізми мають прямий зв’язок з нашим імунітетом. Постійні запальний процеси і імунна відповідь на них, дають велике навантаження на органи кровотоку.
Минулого тижня були представлені результати нового експерименту. Вони показали, що мікробіом забезпечує здоров’я нашого серця. В експерименті порівнювали наявність певних бактерій у людей з серцевими захворюваннями і у людей без даних недуг.
У експерименті взяли участь 42 людини з недостатністю і 28 осіб, які не мають проблем з серцем. У них не було захворювань порожнини рота, мови або зубів / не хворіли інфекціями верхніх дихальних шляхів / не користувалися антибіотиками і імунодепресантами / не були вагітними і не годували грудьми дітей.
В учасників бралися зіскрібки з язика вранці натщесерце, до того як вони почистили порожнину рота.
Техніка, яка використовувалася в тестуванні, називалася секвенування гена16S рРНК, для того щоб ідентифікувати мікроби в слизу. Вчені побачили, що у хворих людей ідентичні типи мікроорганізмів в оболонці язика. У людей без серцевої недуги теж були схожі мікроби. Збігів в бактеріях між 2 групами не було виявлено. У групі людей з хворобою серця була виявлена тенденція до зниження рівня еубактеріі і солобактеріі.
Автор дослідження розповів: «Язик у моїх пацієнтів з серцевою недостатністю візуально відрізняється від язика людей, які не мають проблем з серцем. Здоровий язик блідо-червоний і може мати блідо-білий наліт. Тоді як у хворих людей червоний язик, який має жовтий наліт, і язик зовні змінює вид у міру розвитку хвороби ».