Вчені семи міжнародних центрів спостерігали за 7798 дітьми з народження і до 9 років, у тих хто мав високий ризик розвитку діабету 1 типу.
В експерименті дослідники з Університету Ексетера використовували дані для розробки методу об’єднання декількох факторів, які можуть вплинути на схильність у немовляти до діабету 1 типу. Новий комбінований метод оцінки ризику включає генетику, спадковість діабету, і кількість біомаркерів, які пов’язані з цукровим діабетом першого типу.
Дослідницька група виявила, що новий комбінований підхід значно поліпшив прогнозування того, у яких дітей розвинеться діабет 1 типу, що потенційно дозволяє краще консультувати сім’ї з питань ризику діабету. Найбільш важливим є те, що новий підхід подвоїв ефективність програм скринінгу новонароджених для запобігання потенційно смертельного стану кетоацидозу, наслідку діабету 1 типу, при якому через дефіцит інсуліну кров стає занадто кислою. Виявлення дітей, що відносяться до групи підвищеного ризику, також допоможе клінічним випробуванням ліків, які обіцяють запобігти цьому захворюванню.
В даний час 40% дітей, у яких діагностований діабет 1 типу, мають важке ускладнення кетоацидозу. Для самих маленьких це небезпечно для життя, що призводить до тривалої інтенсивної госпіталізації, а в деяких випадках навіть до паралічу або смерті. Використання нового комбінованого підходу до визначення того, у яких дітей розвинеться діабет, може запобігти цим трагедіям і забезпечити дітям правильний шлях лікування в більш ранньому віці, що означає поліпшення здоров’я.
Професор Вільям Хагопіан сказав: “Ми дуже схвильовані цими відкриттями. Це відкриття припускає, що рутинне обстеження немовлят за допомогою аналізу крові, який проводиться при народженні, може мати велике значення для запобігання раннього захворювання, а також для прогнозування того, які діти захворіютьна на діабет 1 типу через роки. Зараз ми перевіряємо це в ході випробувань в штаті Вашингтон. Ми сподіваємося, що в кінцевому підсумку він буде використаний на міжнародному рівні для виявлення захворювання якомога раніше “.
Дослідники вважають, що комбінований підхід також можна застосувати для прогнозування виникнення інших захворювань з сильним генетичним компонентом, які можна ідентифікувати в дитинстві, таких як целіакія.