Доктор знімає 6 масок в відео, щоб розвінчати ідею, що вони знижують рівень кисню

Лікар з Ірландії зробив відео, в якому спростовується думка про те, що носіння маски для обличчя може знизити рівень кисню в людині.

У 70-секундному відео, опублікованому в Твіттері, 14 липня, доктор Маіті Туатаіл, лікар загальної практики з Дубліна, Ірландія, стоїть поряд з машиною, яка вимірює рівні насичення киснем крові. Туатаіл з затискачем для монітора на одному з вказівних пальців надягає одноразову медичну маску.

Протягом короткого відео доктор ретельно надягає всього шість масок, по одній за раз. При цьому вимірювач постійно показує майже ідеальний рівень насичення киснем, який злегка коливається між 98 і 99 відсотками.

У пості, який люди лайкнули не одну тисячу разів, Туатаіл сказав, що пацієнти неодноразово запитували його, чи знизить маска для обличчя їх рівень кисню. Він сказав, що його пацієнти були дезінформовані і засновували свої питання «на тому, що вони читають в соціальних мережах».

«Мені вдалося надіти шість масок для обличчя і це не вплинуло на мій рівень кисню!» написав Туатаіл.

Доктор спростовує міфи про масках
Доктор спростовує міфи про маски

Питання і дискусії про те, чи можуть захисні маски для обличчя знизити рівень кисню і принести більше шкоди, ніж користі, циркулюють в Інтернеті з тих пір, як маски для обличчя стали обов’язковими в усьому світі в якості запобіжного заходу для обмеження поширення коронавіруса.

Представник Центру з контролю і профілактики захворювань (CDC) заявив, що в той час як вуглекислий газ може накопичуватися між особою людини і маскою, він не буде накопичуватися в небезпечних кількостях або викликати гіпоксію (брак кисню), як припускають деякі необгрунтовані теорії. Всесвітня організація охорони здоров’ятакож спростувала твердження про те, що тривале використання медичної маски може привести до гіпоксії.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини