Євген Комаровський порадив, як уникнути високого кров’яного тиску

На своїй офіційній сторінці в соц. мережі лікар Комаровський дає поради своїм підписникам, щодо здоров'я. Цього разу доктор розповів, як запобігти високому кров'яному тискові.

Приблизно у 1 з 3 дорослих кров’яний тиск вище норми або наявна гіпертонія, але багато хто не усвідомлює цього. Такий тиск зазвичай не має попередніх ознак, але людина може отримати небезпечні для життя стани, ми говоримо про серцевий напад або інсульт.

Високий тиск
Високий тиск

Позитивом в цій історії з високим тиском є те, що ви можете запобігти підвищенню кров’яного тиску. Знаменитий лікар дав наступні поради, за допомогою яких можна уникнути гіпертонії:

1. Правильне харчування. Слід обмежити число солі (натрію) в вашому раціоні, і їсти більше продуктів, які містять калій.

2. Обмеження жирів. Не останню роль в підвищенні тиску грають жирні продукти харчування. Розуміння того, що продукти з низьким жировим вмістом, овочі і фрукти, а також цільнозернові продукти, необхідні для вашого здоров’я, дасть вам стимул вживати менше шкідливої їжі.

3. Сигарети підвищують тиск, і відповідно – ризик отримати інсульт або інфаркт. Потрібно кидати цю шкідливу звичку.

4. Обмеження алкоголю. Артеріальний тиск підвищується при великій і постійній кількості вживаних міцних напоїв.

5. Робити регулярну фізичну активність. Вправи можуть допомогти вам підтримувати здорову вагу і знизити артеріальний тиск. Ви повинні намагатися виконувати аеробні вправи середньої інтенсивності. Аеробні вправи, такі як швидка ходьба, – це будь-яка вправа, при якому ваше серце б’ється сильніше, і ви використовуєте більше кисню, ніж зазвичай.

Комаровський Є.О.
Комаровський Є.О.

Від імені редакції Новий Доктор ми хочемо сказати, що повністю згодні з Євгеном Олеговичем. Якщо у вас є схильність до кров’яного тиску вище норми або ви вже маєте гіпертонію, дуже важливо не допустити посилення проблеми. Ви повинні регулярно звертатися за кваліфікованою допомогою і дотримуватися призначеного вам лікування. Воно включатиме рекомендації щодо здорового способу життя і, можливо, ліки.

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини