Вівторок, 29 Листопада, 2022

Хірурга, який врятував поранену сусідку, звинуватили за порушення стандартів. Його підтримала вся країна

Героя нашої сьогоднішньої статті звуть Олександр Клецко, він хірург з Новгородської області і про нього дізналася вся країна, коли російське МОЗ звинуватило його в порушенні стандартів надання допомоги за те, що чоловік врятував поранену сусідку. Після цього люди з усіх куточків Росії почали підтримувати лікаря і дякувати за вірність клятві Гіппократа, адже він не кинув людину в біді, не дивлячись ні на що.

Як все було

В той день Олександр разом з дружиною поїхав на дачу. Там їм назустріч вийшли сусідки, одна з яких невдало посковзнулася, в результаті чого випадково порізалась об скло. Звичайно, пані знали, хто Клецко за професією, тому попросили його оглянути рану. Вона виявилася такою глибокою, що були зачеплені м’язи. Перев’язки тут було недостатньо, так що єдиний правильний вихід — зашивати тут і зараз.

Чоловік сказав сусідам викликати швидку, оскільки потрібна була операція, хоч і досить проста. Ті відповіли, що швидких на весь район площею в 2,5 тисячі квадратних км всього дві машини, тобто чекати довелося б не менше пари годин. Грошей на таксі теж ні в кого не було, та й відстань до найближчого міста цілих 70 км.

Олександру не залишалося нічого, окрім як рятувати жінку прямо на місці. Тим більше що руку вона пошкодила праву, робочу. З інструменту вдалося знайти тільки голки для швейної машинки, рибальський ніж, ножиці для манікюру, іржаві плоскогубці і самі звичайні нитки. Навіть спирту ні в кого не було, тому для обробки рани і всього інвентарю хірург використовував одеколон, а в якості дренажів пристосував целофановий пакет.

Олександр Клецко
Олександр Клецко

Після цього ще протягом декількох днів потерпіла сусідка приймала антибіотик. На щастя, все зажило нормально, нитки доктор витягнув і дренажі зняв. Якби не він, невідомо, як би розгорнулася ситуація.

Реакція з боку Міністерства охорони здоров’я і користувачів соцмереж

Через півроку Олександр вирішив поділитися історією в мережі, тоді-то представники МОЗ Новгородської області і звинуватили лікаря в тому, що своїми діями він порушив правила надання медичної допомоги. Вони порахували, що якби очевидці викликали швидку, вона примчала б миттєво. На захист Клецко встали безліч користувачів мережі, які висловили йому подяку за вчинок, і ми з ними солідарні.

Хіба є щось важливіше допомоги нужденному, коли ти в силах її надати?

Популярне

Вибір редакції

Подібні новини