Веганство – це спосіб життя, а не дієта. Вегани виключають будь-яку експлуатацію тварин і жорстоке поводження з ними в їжі, одязі або в інших цілях. Це означає відсутність м’яса, риби, молочних продуктів або яєць. Ми поговорили з дієтологом, щоб дізнатися, чи варто вам ставати веганами.
Чи Здорове веганство
Ви можете бути здоровим веганом або нездоровим веганом, в залежності від того, що ви споживаєте.
Вегани повинні слідувати рекомендаціям щодо здорового харчування, які включають не менше п’яти порцій фруктів і овочів щодня і повністю зневоднены.
Харчування має бути засноване на картоплі, хлібі, рисі, макаронних виробах або інших крохмалистих вуглеводах, по можливості слід віддавати перевагу цільнозерновим продуктам і включати деякі альтернативні молочні продукти, такі як соєві напої і йогурти.
Протягом дня слід вживати різні джерела рослинного білка і пити багато рідини – в ідеалі – 6-8 чашок або склянок, які не обов’язково повинні бути просто водою.
Вживання трав’яних чаїв на рослинній основі, таких як ройбуш, може сприяти споживанню рідини, і дослідження показали, що вони так само зволожують.
Нове дослідження ройбушу також виявило докази зниження холестерину, контролю рівня глюкози в крові, здоров’я кісток, функції пам’яті, життєздатності сперматозоїдів, імунного балансу, протизапальних ефектів і протиалергічних ефектів.
Веганська дієтаВи худнете, ставши веганом
Хоча веганство виникло як спосіб життя для захисту тварин, а не як дієта, воно стало дієтою, якої дотримуються люди, коли хочуть схуднути.
Є деякі свідчення того, що рослинні дієти можуть допомогти зменшити жирові відкладення у дорослих, які страждають ожирінням або надлишковою вагою, і все частіше з’являється інтерес до використання веганських дієт, щоб допомогти впоратися з прискоренням надмірної ваги і ожиріння.
Крім того, нещодавно опубліковане нове дослідження, присвячене зв’язку між переходом на рослинну дієту і втратою ваги, виявило три фактори, які можуть бути причиною взаємозв’язку веганскої дієти і втрати ваги.
Перше – це зниження калорійності, друге – поліпшення симбіозу кишкової мікробіоти, а третє – підвищення чутливості до інсуліну.